Dukla ešte pocit prehry nepozná. Proti Trenčínu zmazala gólové manko

Gólová radosť hráčov Banskej Bystrice. (Autor: TASR)
TASR|17. aug 2024 o 22:20

Bystričania majú na konte už tretiu remízu.

Niké liga - 4. kolo

Trenčín - Banská Bystrica 2:2 (1:1)

Góly: 31. Uchegbu (Gajdoš), 59. Gajdoš – 21. Malec (Záhumenský), 80. Slebodník (Záhumenský)

Rozhodovali: Ruc - Košecký, Bobko

ŽK: Gajdoš, Sláviček - Pišoja, Brenkus, Záhumenský.

AS Trenčín: Sláviček – Hájovský, Bondarenko, Stojsavljevič, Holúbek (C) – Ben Sallam (77. Bagin) – Ibrahim (77. Donkor), Gajdoš (88. Djerlek) – Sunday, Emeka, Uchegbu.

MFK Dukla Banská Bystrica: Rehák – Klimpl, Mensah, Willwéber (C) – Pišoja, Hlinka (80. Brenkus), Richtárech (72. Ľupták), Záhumenský – Veselovský (46. Šikula), Malec (72. Slebodník), Rymarenko (90.+2, Hanes).

TRENČÍN. Futbalisti AS Trenčín remizovali v zápase 4. kola Niké ligy na neutrálnom ihrisku v Skalici s Banskou Bystricou 2:2.

Dukla tak ešte stále nepozná pocit prehry, na konte má jednu výhru a tri remízy. Trenčín si pripísal druhú deľbu bodov v sezóne.

Úvod duelu začal vo svižnom tempe, iniciatívu však prebrali domáci. V 21. minúte sa situácia otočila, Záhumenský vyslal center zľava na hlavu Maleca, jeho zakončenie bez problémov prešlo poza chrbát domáceho brankára Slávičeka.

Domáci však dokázali zápas zdramatizovať o desať minút neskôr, zásluhou Uchegbu, ktorý spoza šestnástky poslal do siete obaľovanú loptu a vyrovnal skóre.

Vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie Trenčanom, ktorí sa po necelých 15 minútach dostali po prvý raz v zápase do vedenia.

Chybu v obrane hostí sa podarilo využiť Gajdošovi, ktorý sa dostal k lopte pred pokutovým územím, zbavil sa hráča pred sebou a napokon sa presadil.

V 81. minúte sa Dukle podarilo vyrovnať vďaka Slebodníkovi, ktorý využil Slávičekovu chybu a po súboji vo vzduchu poslal loptu poza jeho chrbát.