Ondrej Duda (vľavo) v zápase Hellas Verona - AS Rím.
Ondrej Duda (vľavo) v zápase Hellas Verona - AS Rím. (Autor: TASR/LaPresse via AP)
Sportnet, TASR|26. aug 2023 o 22:56 (aktualizované 26. aug 2023 o 23:20)

Hellas ubránil tri body aj napriek tomu, že v závere hral v početnej nevýhode.

RÍM. Slovenský futbalista Ondrej Duda bol ústrednou postavou pri triumfe Hellasu Verona nad AS Rím 2:1 v zápase 2. kola talianskej Serie A.

Dvadsaťosemročný reprezentant už v 4. minúte otvoril skóre a tesne pred prestávkou prihrával na gól Cyrila Ngongeho.

Hostia v 56. minúte dokázali znížiť zásluhou Houssema Aouara, ale k bodom im nepomohlo už ani vylúčenie domáceho Isaka Hiena v 84. minúte.

Duda dostal podľa štatistického portálu Sofascore.com kvalitnú známku 8,1. Bolo to najviac spomedzi všetkých hráčov na ihrisku.

Ondrej Duda a jeho štatistiky v zápase Hellas Verona - AS Rím v 2. kole Serie A. (Autor: Sofascore.com)

Verone sa v úvode sezóny darí, dosiahla druhé víťazstvo a v neúplnej tabuľke je so 6 bodmi na 2. mieste o skóre za AC Miláno. "Rossoneri" v sobotu vyhrali nad FC Turín 4:1.

Štatistiky zápasu Hellas Verona - AS Rím v 2. kole Serie A.
Štatistiky zápasu Hellas Verona - AS Rím v 2. kole Serie A. (Autor: Sofascore.com)

Prvú výhru v sezóne dosiahol nováčik Frosinone Calcio, ktorý zdolal doma Atalantu Bergamo 2:1.

Premiérový triumf v ročníku slávila aj Monza, ktorá si poradila s Empoli 2:0 zásluhou dvoch gólov Andreu Colpaniho.

Serie A - 2. kolo:

Hellas Verona - AS Rím 2:1 (2:0)

Góly: 4. Duda, 45.+3. Ngonge (Duda) - 56. Aouar

ČK: 84. Hien (Hellas) po druhej ŽK

/Ondrej Duda (Hellas) hral do 71. minúty, dal gól a pridal aj asistenciu/

Frosinone Calcio - Atalanta Bergamo 2:1 (2:0)

Góly: 5. Harroui, 24. Monterisi - 56. Zapata

AC Monza - Empoli FC 2:0 (1:0)

Góly: 45. a 53. Colpani

AC Miláno - FC Turín 4:1 (3:1)

Góly: 43. a 65. Giroud (oba z 11 m), 33. Pulisic, 45.+3 Hernandez - 36. Schuurs

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»VIDEO: Duda sa postaral o triumf nad AS Rím. Jeden gól dal a na druhý prihral