Neapol s Lobotkom opäť neuspel, doma inkasoval až tri góly

Victor Osimhen počas zápasu SSC Neapol - Atalanta Bergamo v 30. kole Serie A.
Victor Osimhen počas zápasu SSC Neapol - Atalanta Bergamo v 30. kole Serie A. (Autor: TASR/LaPresse via AP)
TASR|30. mar 2024 o 14:33 (aktualizované 30. mar 2024 o 23:05)

Mužstvo trénera Calzonu nebodovalo naplno v treťom ligovom zápase za sebou.

RÍM. Futbalisti SSC Neapol prehrali v sobotňajšom zápase 30. kola talianskej Serie A s Atalantou Bergamo 0:3.

Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka odohral v drese "Partenopei" celý duel. Mužstvo trénera Francesca Calzonu nebodovalo naplno v treťom ligovom stretnutí za sebou.

V tabuľke mu patrí siedme miesto s päťbodovou stratou na Atalantu, ktorá má zápas k dobru.

Domáci inkasovali v úvodnom polčase dvakrát. Najskôr v 26. minúte poslal hostí do vedenia Alexej Mirančuk, ten istý hráč v 45. minúte asistoval pri druhom presnom zásahu Gianlucu Scamaccu.

Neapolčania napriek aktívnej hre v druhom dejstve nedokázali duel zdramatizovať a tri body pre Atalantu poistil v 88. minúte striedajúci Teun Koopmeiners.

Čakanie na ligové víťazstvo predĺžili na deväť duelov hráči Frosinone Calcio, ktorí remizovali na pôde FC Janov 1:1.

Tri body pre FC Turín zariadil proti Monze v 69. minúte z pokutového kopu paraguajský útočník Antonio Sanabria, domáci zvíťazili 1:0.

Serie A - 30. kolo:

SSC Neapol - Atalanta Bergamo 0:3 (0:2)

Góly: 26. Mirančuk, 45. Scamacca, 88. Koopmeiners.

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Neapol s Lobotkom opäť neuspel, doma inkasoval až tri góly