Neapolu absolútne nevyšiel šláger, Inter jasne vyhral a udržal sa na čele

Stanislav Lobotka v drese SSC Neapol.
Stanislav Lobotka v drese SSC Neapol. (Autor: TASR/AP)
TASR|3. dec 2023 o 22:58

Suslov pomohol Hellasu asistenciou.

RÍM. Futbalisti SSC Neapol v základe so Slovákom Stanislavom Lobotkom prehrali v nedeľňajšom šlágri 14. kola talianskej Serie A s Interom Miláno 0:3.

Úradujúci majstri tak prehrali druhý z troch zápasov po reprezentačnej prestávke a v tabuľke klesli na piate miesto za AS Rím. Hostia sú na čele a prehru neokúsili už desať zápasov.

Neapol sa trápil

Domáci dostali gól do šatne od Hakana Calhanoglu, keď sa presadil dlhou strelou spoza šestnástky. Krátky pas mu poskytol Nicolo Barella, ktorý upravil na 2:0 po vyše hodine hry.

Do šestnástky dostal prudký center od Lautara Martineza a v rýchlosti vyškolil obranu i brankára Alexa Mereta.

Trápiaca sa defenzíva domácich nechala v závere súperovi priveľa priestoru a zo strieľanej prihrávky Juana Cuadrada ťažil Marcus Thuram. Lobotka hral do 75. minúty, nahradil ho Piotr Zielinski.

Suslov asistoval, Duda hral celý zápas

AS Rím si zaistil štvrté miesto triumfom na pôde US Sassuolo 2:1. Prehrával 0:1, využili však hru v početnej výhode a strelili dva góly v priebehu šiestich minút.

Domácim patrí pätnásta priečka. Udinese Calcio remizovalo s Hellas Verona 3:3, za hostí odohrali celý zápas Ondrej Duda a Tomáš Suslov.

Ten naservíroval v 61. minúte loptu Cyrilovi Ngongemu, ktorý zakončil efektnými nožničkami.

Jeho tím je v tabuľke na osemnástom mieste, bod pod hranicou zostupu a nevyhral už dvanásť zápasov. Domáci sú na šestnástej pozícii.

Fiorentina s jasným triumfom

Fiorentina potvrdila úlohu favorita proti Salernitane a triumfovala 3:0. V tabuľke poskočila na šieste miesto, hostia, ktorí sú na poslednej priečke, nenadviazali na svoj prvý triumf v sezóne. Ten zaznamenali proti Laziu Rím (2:1).

Lecce remizovalo s Bolognou 1:1. O vyrovnávajúci gól sa postaral Roberto Piccoli, keď premenil penaltu v desiatej minúte nadstaveného času.

Rozhodca Daniele Doveri ju nariadil po faule na domáceho brankára Wladimira Falconeho v pokutovom území Bologne. Lecce je v neúplnej tabuľke trináste, Bologna siedma.

Serie A - 14. kolo:

SSC Neapol - Inter Miláno 0:3 (0:1)

Góly: 44. Calhanoglu, 62. Barella, 85. Thuram

/Stanislav Lobotka (Neapol) hral do 75. minúty/

US Sassuolo - AS Rím 1:2 (1:0)

Góly: 25. Henrique - 76. Dybala (z 11 m), 82. Kristensen. ČK: 62. Boloca (Sassuolo)

ACF Fiorentina - US Salernitana 3:0 (2:0)

Góly: 6. Beltran, 18. Sottil, 56. Bonaventura

Udinese Calcio - Hellas Verona 3:3 (2:1)

Góly: 30. a 72. Lucca, 16. Kabasele - 37. Djurič (z 11 m), 61. Ngonge, 90.+7. Henry

/Tomáš Suslov hral celý zápas a mal asistenciu, Ondrej Duda (obaja Verona) hral celý zápas/

US Lecce - FC Bologna 1:1 (0:0)

Gól: 90.+10. Piccoli (z 11 m) - 68. Lykogiannis

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Neapolu absolútne nevyšiel šláger, Inter jasne vyhral a udržal sa na čele