Slováci pripravili o body Juventus, majster v závere ratoval remízu

Radosť futbalistov Neapolu po góle v zápase proti FC Janov.
Radosť futbalistov Neapolu po góle v zápase proti FC Janov. (Autor: TASR/ LaPresse via AP)
TASR|17. feb 2024 o 20:30 (aktualizované 17. feb 2024 o 23:50)

Trojica Slovákov odohrala v Serie A celý zápas.

RÍM. Futbalisti SSC Neapol v zostave so Stanislavom Lobotkom iba remizovali v sobotnom dueli 25. kola Serie A s FC Janov 1:1. Bod pre úradujúceho talianskeho majstra zachránil v 90. minúte striedajúci Cyril Ngonge.

Hellas Verona s dvojicou Ondrej Duda a Tomáš Suslov uhral remízu 2:2 s Juventusom Turín, ktorý tak natiahol sériu bez víťazstva už na štyri stretnutia.

Po bezgólovom prvom polčase inkasoval Neapol krátko po prestávke, keď sa presadil Morten Frendrup. SSC sa dočkal až v samom závere.

Kapitán Giovanni Di Lorenzo našiel v strede šestnástky voľného Ngongeho a belgický stredopoliar z otočky namieril presne k ľavej žrdi.

Lobotka odohral za domácich celý zápas. Neapol tak po prehre s AC Miláno (0:1) opäť zaváhal a v tabuľke mu patrí deviate miesto, Janov je dvanásty.

Hellas ukoristil cenný bod s Juventusom a dotiahol sa v tabuľke na Sassuolo, ktoré má však dva zápasy k dobru. Duda a Suslov odohrali za domácich celý duel.

"Stará dáma", ktorá dokázala vo Verone dvakrát zmazať tesné manko, sa naďalej trápi. Na víťazstvo v lige čaká už takmer mesiac, za vedúcim Interom Miláno zaostáva už o deväť bodov.

Po víkende možno príde aj o druhú priečku, AC Miláno momentálne stráca na Juventus dva body a v nedeľu sa predstaví na ihrisku Monzy.

Serie A - 25. kolo:

Neapol - FC Janov 1:1 (0:0)

Góly: 90. Ngonge - 47. Frendrup

/Stanislav Lobotka (Neapol) odohral celý zápas/

Hellas Verona - Juventus Turín 2:2 (1:1)

Góly: 11. Folorunsho, 52. Noslin - 28. Vlahovič (z 11 m), 55. Rabiot

/Ondrej Duda a Tomáš Suslov (obaja Hellas) odohrali celý zápas/

Atalanta - Sassuolo 3:0 (1:0)

Góly: 22. Pašalič, 58. Koopmeiners, 75. Bakker

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Slováci pripravili o body Juventus, majster v závere ratoval remízu