Futbalisti tímu Hellas Verona.
Futbalisti tímu Hellas Verona. (Autor: TASR/LaPresse via AP.)
TASR|27. nov 2023 o 21:00 (aktualizované 27. nov 2023 o 22:50)

Juventus aj po 13. kole stráca na vedúcu pozíciu dva body.

RÍM. Futbalisti Hellasu Verona bodovali po viac ako mesiaci, v pondelkovom zápase 13. kola talianskej Serie A remizovali s US Lecce 2:2.

Za domácich odohral celý zápas slovenský reprezentant Ondrej Duda, ktorý videl v tretej minúte žltú kartu. Jeho krajan Tomáš Suslov hral do 75. minúty.

Od SofaScore dostal Duda známku 7,00. Dvakrát vystrelil na bránu, dvakrát fauloval a úspešnosť jeho prihrávok bola na úrovni 84 percent (43 z 51).

Kým Duda mal 69 dotykov s loptou, Suslov len 37. Dostal sa do jedného zakončenia, ale netrafil priestor troch žrdí. Jeho známka bola 6,9.

Hellas bodoval prvýkrát po sérii piatich ligových prehier a v tabuľke mu patrí 19. miesto o bod pred Salernitanou. Lecce je s 15 bodmi na 13. priečke.

V druhom stretnutí hráči Bologne zdolali FC Turín 2:0, čím predĺžili domácu ligovú sériu bez prehry na sedem duelov. Bologna sa v tabuľke posunula na 6. pozíciu.