Futbalisti SSC Neapol.
Futbalisti SSC Neapol. (Autor: TASR/AP)
TASR|9. okt 2022 o 15:38 (aktualizované 9. okt 2022 o 22:45)

Atalanta stratila na ihrisku Udinese dvojgólové vedenie.

RÍM. Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v nedeľnom dueli talianskej Serie A na ihrisku US Cremonese 4:1 a aj po 9. kole zostávajú na čele tabuľky. Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka odohral v drese hostí celý zápas.

Neapol má dvojbodový náskok pred Atalantou, ktorá remizovala na ihrisku Udinese Calcio 2:2. Hostia vyhrávali už o dva góly, no svoj náskok stratili.

Nováčik z Monzy uspel proti Spezii 2:0. Slovenský útočník Dávid Strelec nenastúpil za hostí a sedel na lavičke náhradníkov. Jeho krajan Norbert Gyömbér odohral celý duel pri výhre Salernitany nad Hellas Verona 2:1.

FC Turín zabodoval po sérii troch prehier, keď remizoval s FC Empoli 1:1. Hostia síce viedli od 49. minúty, no Saša Lukič vyrovnal na konci druhého polčasu.

Serie A - 9. kolo:

US Cremonese - SSC Neapol 1:4 (0:1)

Góly: 47. Dessers - 26. Politano (z 11 m), 76. Simeone, 90.+3 Lozano, 90.+5 Oliveira