Lobotka i Strelec začínali na lavičke. Spallettiho po víťaznom góle vylúčili

Luciano Spalletti.
Luciano Spalletti. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|10. sep 2022 o 17:04 (aktualizované 10. sep 2022 o 23:59)

Aj Škriniarov Inter rozhodoval v poslednej minúte.

NEAPOL. Futbalisti Neapola vyhrali v sobotnom zápase 6. kola talianskej Serie A nad Speziou Calcio 1:0.

V drese domácich, ktorí predĺžili šnúru bez prehry na jedenásť duelov, nastúpil po prvom polčase slovenský reprezentant Stanislav Lobotka. Na lavičke hostí sedel David Strelec.

Neapol naplnil úlohu favorita a ostáva jedným zo štyroch tímov, ktoré v tejto sezóne ešte neprehrali.

Triumf mu v sobotu zariadil Giacomo Raspadori, ktorý sa presadil v 89. minúte. Tesne po tom dostal druhú žltú kartu tréner víťazného tímu Luciano Spalletti.

Domáci so štrnástimi bodmi priebežne vedú tabuľku pred Atalantou Bergamo. Spezia figuruje s jednou výhrou a dvomi remízami na štrnástej pozícii.

Rovnakým výsledkom sa skončil aj zápas medzi Interom Miláno a FC Turín, domáci zvíťazili 1:0. Veľmi podobný bol aj samotný priebeh, keďže jediný gól strelil v 89. minúte Marcelo Brozovič.

Za domácich odohral celé stretnutie aj slovenský obranca Milan Škriniar. V 73. minúte bol po rohovom kope blízko gólu, jeho hlavičku však chytil súperov brankár.

Tretí Inter si tak vylepšil chuť po stredajšej prehre v skupinovej fáze Ligy majstrov, nemeckému Bayernu Mníchov podľahol 0:2.

Jeho sobotný súper zaznamenal druhú prehru v prebiehajúcej sezóne a priebežne je siedmy.

Serie A - 6. kolo - sobota:

SSC Neapol - Spezia Calcio 1:0 (0:0)

Gól: 89. Raspadori

ČK: Spalletti (tréner Neapola, po druhej žltej)

/Stanislav Lobotka hral od 46. minúty - David Strelec bol na lavičke náhradníkov/

Inter Miláno - FC Turín 1:0 (0:0)

Gól: 89. Brozovič

/Milan Škriniar (Inter) odohral celý zápas/

Sampdoria - AC Miláno 1:2 (0:1)

Góly: 57. Djuričič - 6. Messias, 67. Giroud (pen.)

ČK: 47. Leao (AC Miláno, po druhej žltej)

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Lobotka i Strelec začínali na lavičke. Spallettiho po víťaznom góle vylúčili