Juventus vyhral turínske derby, rozhodol len jediný gól

Hráči Juventus Turín.
Hráči Juventus Turín. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|15. okt 2022 o 19:55 (aktualizované 15. okt 2022 o 22:44)

Empoli zdolalo nováčika AC Monza.

TURÍN. Futbalisti Juventusu uspeli v sobotnom turínskom derby v 10. kole talianskej Serie A. Na ihrisku FC vyhrali 1:0 gólom Dušana Vlahoviča štvrťhodinu pred koncom.

Juventus neprehral v mestskom derby už od roku 2015. V tabuľke mu patrí priebežne siedma priečka so šestnástimi bodmi, jeho rival má na konte o päť menej a je jedenásty.

Hráči FC Empoli vyhrali nad Monzou 1:0 a dostali sa o bod pred svojho súpera na 10. miesto tabuľky. Nováčik z Monzy vyšiel naprázdno po troch predchádzajúcich víťazstvách.

Vo večernom zápase zdolala Atalanta na domácej pôde Sassuolo 2:1. Všetky góly padli na konci prvého a začiatku druhého polčasu.

Hostia sa dostali do vedenia v 41. minúte krásnym gólom Giorgosa Kyriakopoulosa, no domáci ešte do polčasu vyrovnali zásluhou Maria Pašaliča. Po zmene strán strelil víťazný gól Ademola Lookman.

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Juventus vyhral turínske derby, rozhodol len jediný gól