Stanislav Lobotka v zápase SSC Neapol - US Salernitana.
Stanislav Lobotka v zápase SSC Neapol - US Salernitana. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|30. apr 2023 o 15:35 (aktualizované 30. apr 2023 o 22:42)

Lazio Rím padlo na ihrisku Interu Miláno.

NEAPOL. Futbalisti SSC Neapol so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom nevyužili šancu definitívne si zabezpečiť taliansky titul.

V 32. kole Serie A totiž doma iba remizovali so Salernitanou v zostave s Norbertom Gyömbérom 1:1.

V zostávajúcich šiestich kolách potrebujú získať ešte bod. Pred druhým Laziom Rím majú na čele tabuľky 18-bodový náskok.

Neapol viedol od 62. minúty zásluhou Mathiasa Oliveru, no v 84. minúty vyrovnal Boulaye Dia.

Hráči Interu Miláno bez zraneného slovenského obrancu Milana Škriniara zvíťazili nad Laziom Rím 3:1. Hellas Verona bez Ondreja Dudu remizoval na pôde Cremonese 1:1.

Fiorentina deklasovala Sampdoriu Janov 5:0, Juventus musel zachraňovať bod na ihrisku Bologne, keď remizoval 1:1.

Serie A - 32. kolo:

Inter Miláno - Lazio Rím 3:1 (0:1)

Góly: 70. a 90. Lautaro Martinez, 83. Gosens – 30. Anderson

Neapol - Salernitana 1:1 (0:0)

Góly: 62. Olivera - 84. Dia

/Stanislav Lobotka (Neapol) hral do 89. min - Norbert Gyömbér (Salernitana) odohral celý zápas/

Cremonese - Verona 1:1 (1:0)

Góly: 9. Okereke - 75. Verdi

ČK: 62. Quagliata (Cremonese)