Lobotka pomohol Neapolu k jasnej výhre. Celý zápas odohral aj ďalší Slovák

Hráč Neapolu Lorenzo Insigne oslavuje gól do siete Salernitany.
Hráč Neapolu Lorenzo Insigne oslavuje gól do siete Salernitany. (Autor: SITA/AP)
TASR|23. jan 2022 o 17:31 (aktualizované 23. jan 2022 o 23:19)

AC Miláno kleslo na tretie miesto.

RÍM. Futbalisti AC Miláno remizovali v nedeľnom šlágri talianskej Serie A s Juventusom Turín 0:0.

Po 23. kole tak klesli na tretiu priečku, na druhú sa posunul vďaka lepšiemu skóre Neapol so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom.

Milánske AC po zaváhaní so Speziou (1:2) nevyhralo v lige druhý zápas za sebou. Juventus figuruje naďalej na piatom mieste.

Suverénne si v 23. kole počínal Neapol, ktorý vyhral nad Salernitanou 4:1. Lobotka odohral celý zápas, ktorý bol pre jeho tím tretí víťazný za sebou.

Skóre otvoril v 18. minúte Juan Jesus. Tím z chvosta tabuľky ešte v prvom polčase vyrovnal, no domáci mu uštedrili gól do šatne, ďalší pridal v 48. minúte Amir Rrahmani a penaltu po ruke Frederica Veseliho premenil Lorenzo Insigne.

Tridsaťročný útočník strelil už svoj 115. gól v drese Neapola vo všetkých súťažiach a v historickom klubovom poradí sa vyrovnal na treťom mieste legendárnemu Argentínčanovi Diegovi Maradonovi.

Pred nimi sú už len dvaja hráči - streleckú tabuľku vedie Belgičan Dries Mertens so 143 presnými zásahmi, druhý je slovenský reprezentant Marek Hamšík (121), ktorý hral za SSC v rokoch 2007 až 2019.

Insigne bude hrať za Neapol do konca sezóny, v júli sa presunie do Toronta, s klubom MLS podpísal štvorročný kontrakt.

"Chcel som ísť pôvodne kopať penaltu, no myslím si, že pre Lorenza to bol dôležitý moment. Bude nám chýbať, je to pre nás dôležitý hráč. Chce sa rozlúčiť pozitívnym spôsobom a my mu potrebujeme pripraviť pravú rozlúčku," citovala agentúra AFP Mertensa.

O gólovú smršť sa postarali hráči AS Rím, ktorí na ihrisku Empoli vyhrali 4:2. Skóre otvoril v 25. minúte Tammy Abraham a ďalšie tri presné zásahy padli v priebehu štyroch minút. Najprv sa v 34. minúte presadil

Cagliari Calcio v ďalšom zápase remizovalo s Fiorentinou. V drese domácich, ktorí sú v zóne zostupu, sa predstavil aj Slovák Adam Obert.

Hostia dokázali skóre vyrovnať v 76. minúte zásluhou Riccarda Sottila napriek tomu, že od 65. minúty hrali po červenej karte pre Alvara Odriozolu v početnej nevýhode. Obert odohral za domácich celý zápas.

Serie A - 23. kolo:

Neapol - Salernitana 4:1 (2:1)

Góly: 18. Jesus, 45.+4. Mertens (z 11 m), 48. Rrahmani, 54. Insigne (z 11 m) - 34. Bonazzoli, ČK: 52. Veseli (Salernitana) po 2. ŽK

FC Empoli - AS Rím 2:4 (0:4)

Góly: 56. Pinamonti, 73. Bajrami - 25. Abraham, 34. Mancini, 36. Oliveira, 38. Zaniolo

Tabuľka

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Lobotka pomohol Neapolu k jasnej výhre. Celý zápas odohral aj ďalší Slovák