Neapol s Lobotkom vyhral už šiesty zápas v rade, na Inter má náskok už 16 bodov

Eljif Elmas sa v drese SSC Neapol teší po strelenom góle.
Eljif Elmas sa v drese SSC Neapol teší po strelenom góle. (Autor: TASR/AP)
TASR|12. feb 2023 o 14:59 (aktualizované 12. feb 2023 o 22:58)

Juventusu stačil na triumf jediný gól.

RÍM. Futbalisti SSC Neapol so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom zdolali v nedeľnom zápase talianskej Serie A doma US Cremonese 3:0 a na čele tabuľky majú už 16-bodový náskok pred druhým Interom.

Milánčania odohrajú svoj duel 22. kola v pondelok, keď sa predstavia na ihrisku Sampdorie Janov (20.45 h).

O góly SSC sa postarali Chviča Kvaracchelija, Victor Osimhen a Eljif Elmas. Najlepší ligový kanonier Osimhen strelil už svoj 17. presný zásah v sezóne. Lobotka hral za domácich do 86. minúty.

Neapolčania nedali súperovi šancu, dosiahli šieste víťazstvo v rade v Serii A.

V ďalšom stretnutí domáce Udinese remizovalo so Sassuolom 2:2. Monza uspela na trávniku Bologne 1:0, v 25. minúte rozhodol o triumfe nováčika Giulio Donati.

Juventus Turín zdolal Fiorentinu 1:0 gólom francúzskeho stredopoliara Adriena Rabiota a poskočil na 9. miesto v tabuľke.

Serie A - 22. kolo:

Udinese Calcio - Sassuolo Calcio 2:2 (2:2)

Góly: 1. Udogie, 28. Bijol - 6. Matheus Henrique, 45.+1 Perez (vl.)

FC Bologna - AC Monza 0:1 (0:1)

Gól: 25. Donati

Juventus Turín - ACF Fiorentina 1:0 (1:0)

Gól: 34. Rabiot

SSC Neapol - US Cremonese 3:0 (1:0)

Góly: 22. Kvaracchelija, 65. Osimhen, 79. Elmas

/Stanislav Lobotka (Neapol) hral do 86. minúty/

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Neapol s Lobotkom vyhral už šiesty zápas v rade, na Inter má náskok už 16 bodov