Izrael U20.
Izrael U20. (Autor: TASR/AP)
TASR|3. jún 2023 o 22:53 (aktualizované 4. jún 2023 o 07:47)

Vypadli aj premožitelia Slovenska.

BUENOS AIRES. Futbalisti Talianska zdolali vo štvrťfinále MS vo futbale do 20 rokov 2023 Kolumbiu 3:1 a postúpili do semifinále.

Do neho sa prebojovali ako prví futbalisti Izraela, ktorí prekvapivo zvíťazili nad favorizovanou Brazíliou 3:2 po predĺžení.

Kolumbijčania boli osemfinálový súper Slovákov, zverencov Alberta Rusnáka st. vyprevadili z turnaja po hladkom triumfe 5:1.

S Talianskom prehrávali po prvom polčase 0:2 po góloch Casadeia a Baldanziho, na 3:0 zvýšil hneď po prestávke Esposito. Juhoameričania už len znížili zásluhou Torresa.

MS vo futbale do 20 rokov 2023 - štvrťfinále:

Izrael - Brazília 3:2 po predĺžení (1:1, 0:0)

Góly: 60. Chalaili, 93. Šibli, 105.+3 Turgeman - 56. Marcos Leonardo, 91. Matheus Nascimento

Kolumbia - Taliansko 1:3 (0:2)

Góly: 49. Torres - 9. Casadei, 38. Baldanzi, 46. Esposito