Sprava brankár Martin Trnovský, Jurij Medveděv a Ridwan Sanusi v zápase ŠK Slovan Bratislava - FK Železiarne Podbrezová v 2. kole Niké ligy. (Autor: TASR)
Juraj Hertel|5. aug 2024 o 18:15

Ponúkame zaujímavé štatistiky 2. kola Niké ligy.

BRATISLAVA. Cez víkend odohrali nekompletné druhé kolo futbalovej Niké ligy. Zápas Žilina – Ružomberok preložili na 29. októbra.

Majster Slovan Bratislava si vypracoval dvojbodový náskok na druhý tím z uplynulého ročníka DAC a štvorbodový na tretí Spartak Trnava.

Sýrsky hráč Ammar Ramadan v zápase s Komárnom zaznamenal 4 kľúčové prihrávky, taký istý počet má na svojom konte veterán Niké ligy Igor Žofčák po zápase proti Trnave.

Najviac zákrokov v celom kole predviedol brankár Slovana Martin Trnovský v zápase s Podbrezovou - 8.V minulom kole tiež kraľoval tejto štatistike.

Hráč Trenčína Chinonso Emeka nastúpil v základnej zostave do štyroch zápasov v základnej časti ligy. Trikrát dostal červenú kartu. Jediný zápas, v ktorom nedostal červenú kartu, bol minulý týždeň proti Trnave.

• 23,7 Trenčín

V zápase Trenčín - Košice padlo až 10 žltých kariet. Päť z nich dostali hráči Trenčína (Emeka dve), tri hráči Košíc. Žltú dostal aj tréner AS Trenčín Ilija Stolica a technický vedúci Trenčína Lukáš Pajtina, ten videl neskôr aj červenú kartu.

Brankár Trenčína Matúš Slavíček odohral v lige dva zápasy a zatiaľ neinkasoval gól.

Pravý bek FC Košice Lukáš Fabiš vytvoril dve veľké šance.

Skalica od návratu do Niké ligy ešte nevyhrala zápas s Duklou Banská Bystrica. Skaličania naposledy porazili Duklu v druhej lige v roku 2021.

Vladimír Cifranič, ktorý vedie Podbrezovú, vyhral zatiaľ svoj posledný zápas v najvyššej slovenskej súťaži ako tréner 16. februára 2019.

Odvtedy viedol svoje tímy v 24 zápasoch, no netešil sa z víťazstva ako dočasný tréner Trenčína, hlavný tréner ViOnu a zatiaľ sa mu to nepodarilo ani na lavičke Podbrezovej.

Tím, ktorý viedol Vladimír Cifranič, neskóroval v lige už 453 minút. Posledný hráč, ktorý sa gólovo presadil pod jeho vedením, je Karol Mondek.

Návštevnosť na zápasoch 2. kola Niké ligy

• 372 Trenčín - Košice
  • 1310 Banská Bystrica - Skalica
  • 2480 Michalovce - Spartak Trnava
  • 5338 Slovan Bratislava - Podbrezová
  • 7493 DAC Dunajská Streda - Komárno

Bezgólová šnúra trvá tri zápasy na lavičke ViOnu a dva na lavičke Podbrezovej.

Jediný 100-percentný tím v lige je Slovan Bratislava, 4:1 porazil Komárno a v sobotu1:0 Podbrezovú.

V prvých dvoch kolách Trnava a Michalovce nedali, no ani nedostali gól. Žiadny gól nestrelila aj Podbrezová. Defenzíva funguje výborne aj Trenčínu.