Gólová radosť Viniciusa Juniora a Karima Benzemu.
Gólová radosť Viniciusa Juniora a Karima Benzemu. (Autor: TASR/AP)
TASR|22. dec 2021 o 21:10 (aktualizované 22. dec 2021 o 23:49)

Úradujúci majster je vo výsledkovej kríze.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v stredajšej predohrávke 21. kola najvyššej španielskej súťaže na ihrisku Athleticu Bilbao 2:1.

V Baskicku udržali vedenie, ktoré im už do siedmej minúty zabezpečil dvojgólový francúzsky útočník Karim Benzema.

Real aj bez viacerých dôležitých hráčov, ktorých odstavil koronavírus, zvýšil náskok na čele tabuľky na osem bodov pred Sevillou. Tá odohrala o zápas menej.

Majstrovské Atlético Madrid prehralo už štvrté ligové stretnutie za sebou.

V dohrávke 9. kola podľahlo na pôde Granady 1:2, hoci už od 2. minúty viedlo gólom Joaa Felixa. Pre obhajcu titulu to bola piata prehra v ligovej sezóne, po ktorej nevyužil šancu dostať sa na štvrtú priečku tabuľky pred Rayo Vallecano.