Robert Lewandowski.
Robert Lewandowski. (Autor: TASR/AP)
TASR|22. sep 2024 o 20:06

Darilo sa aj Bilbau.

MADRID. Futbalisti CD Leganes remizovali v nedeľňajšom stretnutí 6. kola španielskej La Ligy na pôde FC Getafe 1:1.

Oba góly madridského derby padli v druhom dejstve, keď na otvárací presný zásah hosťujúceho Jorgeho Saenza odpovedal z pokutového kopu Borja Mayoral.

Tretí triumf za sebou zaznamenali hráči Athletica Bilbao, ktorí zdolali Celtu Vigo 3:1. Baskom patrí v neúplnej tabuľke tretia priečka so ziskom 13 bodov.

Futbalisti FC Barcelona v nedeľňajšom stretnutí 6. kola španielskej La Ligy deklasovali FC Villarreal na jeho pôde 5:1.

Dvakrát sa v drese Kataláncov strelecky presadili Robert Lewandowski a Raphinha. Poľský kanonier v 66. minúte zahodil šancu skompletizovať hetrik, keď nepremenil pokutový kop.

"Blaugranas" sú na čele neúplnej tabuľky so štvorbodovým náskokom pred Realom Madrid.

Zlou správou pre Barcelonu je vážne zranenie brankára Marca-Andreho ter Stegena, ktorého v závere úvodného polčasu musel nahradiť Inaki Pena.

Prvotné správy španielskych médií dokonca hovoria o predčasnom konci sezóny pre 32-ročného Nemca.

La Liga - 6. kolo:

FC Getafe - CD Leganes 1:1 (0:0)

Góly: 83. Mayoral (z 11 m) - 76. Saenz

Athletic Bilbao - Celta Vigo 3:1 (2:1)

Góly: 4. a 39. Guruzeta, 80. Djalo - 25. Aspas (z 11 m)

FC Villarreal - FC Barcelona 1:5 (1:2)

Góly: 38. Perez - 20. a 35. Lewandowski, 75. a 83. Raphinha, 58. Torres

Raya Vallecano - Atlético Madrid 1:1 (1:0)

Góly: 35. Palazon - 49. Gallagher

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Šanca na dva hetriky, deklasovanie súpera. Výhru Barcelony zatienilo zranenie brankára