Barcelonu zachránil gól z penalty, Atlético si doma schuti zastrieľalo

Futbalisti Barcelony Robert Lewandowski a Andreas Christensen sa tešia z gólu.
Futbalisti Barcelony Robert Lewandowski a Andreas Christensen sa tešia z gólu. (Autor: TASR/AP)
TASR|17. feb 2024 o 21:30 (aktualizované 17. feb 2024 o 23:50)

O oba góly Barcelony sa postaral Robert Lewandowski.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v 25. kole španielskej La Ligy na pôde Celty Vigo 2:1. O triumfe hostí rozhodol Robert Lewandowski.

Poľský kanonier v závere prvého polčasu otvoril skóre, za domácich následne vyrovnal v 47. minúte Iago Aspas, no bol to napokon Lewandowski, kto v nadstavenom čase druhého dejstva premenil pokutový kop.

Hráči Atlética Madrid deklasovali Las Palmas 5:0. V neúplnej tabuľke sú štvrtí o tri body za Barcelonou. Hostia figurujú s 35 bodmi na ôsmom mieste.

Osasuna Pamplona dosiahla druhú výhru po sebe, keď zdolala Cadiz 2:0 vďaka dvom gólom chorvátskeho reprezentanta Anteho Budimira.

La Liga - 25. kolo:

Celta Vigo - FC Barcelona 1:2 (0:1)

Góly: 47. Aspas - 45. a 90+7. Lewandowski (druhý z 11 m)

Osasuna - Cádiz 2:0 (2:0)

Góly: 63. a 90+1. Budimir

Atlético Madrid - Las Palmas 5:0 (2:0)

Góly: 15. a 20. Llorente, 47. a 62. Correa (druhý z 11 m), 87. Depay

Valencia - FC Sevilla 0:0

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Barcelonu zachránil gól z penalty, Atlético si doma schuti zastrieľalo