Madridské derby vyhral Real. Barcelonské trápenie naďalej pokračuje

Zápas Osasuna - FC Barcelona sa skončil deľbou bodov.
Zápas Osasuna - FC Barcelona sa skončil deľbou bodov. (Autor: SITA/AP)
Sportnet, TASR|12. dec 2021 o 16:17 (aktualizované 12. dec 2021 o 22:58)

Hoci dvakrát viedla, napokon len remizovala.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid uspeli v nedeľnom mestskom derby 17. kola španielskej La Ligy doma nad Atléticom 2:0 a natiahli šnúru víťazstiev vo všetkých súťažiach na desať zápasov.

Na čele tabuľky majú osembodový náskok pred Sevillou, ktorá má zápas k dobru.

Real poslal po štvrťhodine hry do vedenia strelou z voleja zvnútra šestnástky Karim Benzema a upevnil si pozíciu najlepšieho strelca súťaže. Druhý gól domácich pridal po ďalšom rýchlom protiútoku v 57. minúte Marco Asensio. Pri oboch zásahoch asistoval Vinicius Junior.

Benzema v týždni vynechal pre zranenie duel Ligy majstrov proti Interu Miláno (2:0).

Hráči FC Barcelona remizovali na pôde Osasuny Pamplona 2:2. Katalánci v stretnutí dvakrát viedli po góloch Nica a Abdessamada Ezzalzouliho, no v 86. minúte zaistil domácim bod Ezequiel Avila po rohovom kope.

Pamplona natiahla sériu bez prehry na osem stretnutí.

Súboj tímov bojujúcich o účasť v Lige majstrov sa skončil jednoznačným triumfom Betisu Sevilla nad San Sebastiánom 4:0.

"Zeleno-bieli" vyhrali štvrtý duel v sérii a patrí im tretia pozícia, Real Sociedad naopak natiahol šnúru prehier na tri zápasy.

Hráči Villarrealu zvíťazili doma nad Rayom Vallecano 2:0. Domáci zabodovali naplno opäť po troch dueloch, o európske súťaže bojujúci nováčik naopak po troch zápasoch spoznal chuť prehry.

Tabuľka

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Madridské derby vyhral Real. Barcelonské trápenie naďalej pokračuje