Real sa trápil, po polčase prehrával. V Almerii dokázal otočiť skóre

Radosť hráčov Realu Madrid. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|14. aug 2022 o 23:56

Barcelona v sobotu remizovala s Vallecanom.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid nedopustili prekvapenie ako ich najväčší konkurent z Barcelony a novú sezónu španielskej La Ligy začali trojbodovým ziskom.

Za obhajobou úspešne vykročili, keď zvíťazili na pôde nováčika súťaže UD Almeria 2:1.

Domáci pritom viedli od 6. minúty po góle Largieho Ramazaniho, Real však v druhom polčase po príchode tvorcu hry Luku Modriča otočil nepriaznivý vývoj.

O vyrovnanie sa postaral Lucas Vazquez a o triumfe favorita rozhodol v 75. minúte z priameho kopu striedajúci David Alaba, pre ktorého to bol prvý dotyk s loptou.

Real Sociedad San Sebastian uspel na pôde Cadizu 1:0. O víťazstve baskického tímu rozhodol v 24. minúte Takefusa Kubo.

Valencia zvládla doviesť domáci zápas s Gironou do víťazného konca, hoci takmer celý druhý polčas dohrávala v oslabení.

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Real sa trápil, po polčase prehrával. V Almerii dokázal otočiť skóre