Barcelona hrala takmer 30 minút presilovku, zápas však neotočila

Momentka zo zápasu FC Sevilla - FC Barcelona.
Momentka zo zápasu FC Sevilla - FC Barcelona. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. dec 2021 o 21:15 (aktualizované 21. dec 2021 o 23:41)

Villarreal strelil za dvanásť minút tri góly.

MADRID. Futbalisti domáceho Villarrealu zdolali v utorkovej dohrávke 4. kola španielskej La Ligy hráčov Deportiva Alavés 5:2.

Pripísali si tak tretiu výhru za sebou a posunuli sa na deviatu priečku tabuľky. Naopak, Alavés nezabodoval naplno už šesť stretnutí a patrí mu prvá priečka pod čiarou zostupu o skóre za Getafe a Elche.

Na štadióne El Madrigal síce dokázal vyrovnať z 0:2 na 2:2, ale záverečná štvrťhodina fantasticky vyšla domácim hráčom. Boulaye Dia, Yeremi Pino a Gerard Moreno strelili za dvanásť minút tri góly a rozhodli o výhre Villarrealu.

V druhom utorňajšom zápase remizovala domáca Sevilla s FC Barcelona 1:1. Sevilla hrala od 64. minúty oslabená o vylúčeného francúzskeho obrancu Julesa Koundeho, no hostia presilovku nevyužili.

Sevilla z druhého miesta tabuľky stráca na lídra Real Madrid päť bodov. Katalánci sú na siedmom mieste s 15-bodovou stratou na lídra.

La Liga - dohrávky 4. kola:

Villarreal CF - Deportivo Alavés 5:2 (2:1)

Góly: 18. a 88. Moreno, 27. a 76. Dia, 79. Pino - 44. Pons, 65. Joselu

FC Sevilla - FC Barcelona 1:1 (1:1)

Góly: 32. Gomez - 45. Araujo

ČR: 64. Kounde (Sevilla)

Tabuľka

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Barcelona hrala takmer 30 minút presilovku, zápas však neotočila