Barcelone stačil na výhru jediný gól, Corona ich strelil hneď dva

Radosť hráčov FC Barcelona.
Radosť hráčov FC Barcelona. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|21. apr 2022 o 21:35 (aktualizované 21. apr 2022 o 23:38)

Štvrtkové výsledky 33. kola La Ligy.

MADRID. Futbalisti FC Sevilla zvíťazili v 33. kole španielskej La Ligy na pôde Levante 3:2. V neúplnej tabuľke sú druhí s 15-bodovou stratou na Real Madrid.

V prvom polčase dvakrát skóroval Jesús Manuel Corona, ale napokon sa ukázal víťazný až presný zásah Julesa Koundého z 82. minúty stretnutia.

Rovnakým skóre 3:2 sa tešili z triumfu aj hráči Athletica Bilbao. Tí spravili rozhodujúci krok za víťazstvom už v prvom polčase, v ktorom skórovali trikrát.

Výbornú bilanciu hosťujúcich tímov potvrdili aj hráči Raya Vallecano a najmä FC Barcelona, ktorí v šlágri kola zdolali Real Sociedad 1:0. Jediný gól stretnutia strelil už v 11. minúte gabonský útočník Pierre-Emerick Aubameyang.

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Barcelone stačil na výhru jediný gól, Corona ich strelil hneď dva