Barcelona predĺžila sériu bez prehry. Proti Elche však musela otáčať

Memphis Depay sa teší po strelenom góle v drese FC Barcelona.
Memphis Depay sa teší po strelenom góle v drese FC Barcelona. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. mar 2022 o 18:22 (aktualizované 7. mar 2022 o 10:37)

Mallorca s Valjentom nezvládla záver prestrelky proti Celte Vigo.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v nedeľňajšom zápase 27. kole španielskej La Ligy na pôde Elche tesne 2:1.

Katalánci dostali gól do šatne, no v druhom polčase otočili nepriaznivý stav vďaka presným zásahom Ferrana Torresa a Memphisa Depaya. Sériu bez prehry vo všetkých súťažiach natiahli na osem zápasov.

"Je úžasné mať aj na lavičke takýchto kvalitných útočníkov. Dnes pre nás vyhrali zápas a boli rozdieloví. Dosiahli sme kľúčové víťazstvo a sme na správnej ceste," zdôraznil kouč futbalistov FC Barcelona Xavi.

Futbalisti FC Barcelona sa už 10. marca predstavia v osemfinále Európskej ligy doma proti tureckému Galatasaray Istanbul. O tri dni neskôr nastúpia v pozícii favorita opäť doma v ligovom zápase proti Osasune.

Mallorca v zostave so slovenským obrancom Martinom Valjentom prehrala na ihrisku Celty Vigo 3:4. Hostia dokázali trikrát zmazať jednogólové manko, no napokon odišli zo štadióna Balaidos s prázdnymi rukami.

O triumfe Celty rozhodol v siedmej minúte nadstaveného času z penalty Iago Aspas. Pre kanoniera galícijského tímu to bol druhý presný zásah v zápase.

La Liga - 27. kolo:

Elche CF - FC Barcelona 1:2 (1:0)

Góly: 45. Fidel - 61. Torres, 84. Depay (z 11 m)

ČK: 89. Pastore (Elche)

Celta Vigo - RCD Mallorca 4:3 (2:1)

Góly: 62. a 90+7. Aspas (druhý z 11 m), 14. Galhardo, 28. Suarez - 17. Gonzalez, 50. Aidoo (vlastný), 87. Sevilla (z 11 m)

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Barcelona predĺžila sériu bez prehry. Proti Elche však musela otáčať