Futbalisti FC Barcelona.
Futbalisti FC Barcelona. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. dec 2021 o 18:47 (aktualizované 18. dec 2021 o 23:19)

Z cenného víťazstva sa tešia hráči Villarrealu.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona zdolali v sobotnom stretnutí 18. kola najvyššej španielskej súťaže Elche 3:2. Naplno zabodovali po dvoch zápasoch a v neúplnej tabuľke poskočili na siedmu pozíciu o dva body pred Valenciu.

Katalánci viedli veľmi rýchlo dvojgólovým rozdielom, no po vyše hodine hry sa hosťom v krátkom časovom rozpätí podarilo vyrovnať. O víťazstve favorita rozhodol päť minút pred koncom riadneho hracieho času striedajúci Nico.

Rozhodujúci zásah 19-ročného stredopoliara musel potvrdiť systém VAR pre podozrenie z ofsajdového postavenia.

Majstrovské Atlético Madrid podľahlo na pôde FC Sevilla 1:2, keď inkasovalo v 89. minúte od Lucasa Ocamposa a utrpelo už tretiu prehru za sebou.

Zostalo na piatom mieste o bod za Rayom Vallecano, ktoré zdolalo Deportivo Alaves 2:0. Sevilla je druhá, za vedúcim Realom Madrid zaostáva o päť bodov.

Zaujímavý súboj sa odohral v San Sebastiane. Domáci Real Sociedad síce viedol 1:0, ale v jednom zo šlágrov kola prehral s Villarrealom 1:3. Výrazný podiel na tom malo vylúčenie Mikela Oyarzabala zo začiatku druhého polčasu.