Barcelone pomohol kuriózny gól, Messi spravil veľké gesto

Lionel Messi v objatí s Pedrim.
Lionel Messi v objatí s Pedrim. (Autor: SITA/AP)
Sportnet, TASR|22. apr 2021 o 22:18 (aktualizované 22. apr 2021 o 23:54)

Argentínčan sa zaskvel dvoma gólmi.

MADRID. Futbalisti Altética Madrid sa vrátili na prvé miesto tabuľky španielskej La Ligy. Vo štvrtkovom zápase 31. kola zdolali zostupom ohrozenú Huescu 2:0.

V 39. minúte sa po peknej akcii presadil Ángel Correa a desať minút pred koncom spečatil výhru Atlética Madrid belgický záložník Yannick Carrasco.

Zápas sledoval len z lavičky náhradníkov slovenský obranca hostí Denis Vavro, hoci v predošlých piatich dueloch zakaždým nastúpil.

Tri body si pripísala na konto aj Barcelona, ktorá doma zdolala Getafe 5:2. Revanšovala sa mu tak za prehru 0:1 ešte zo šiesteho kola tohto ročníka.

Dvoma gólmi sa zaskvel hviezdny Argentínčan Lionel Messi. V nadstavenom čase mohol spečatiť hetrik, ale pokutový kop prenechal Antoineovi Griezmannovi.

Domácim pomohol aj kuriózny vlastný gól Sofiana Chakla, ktorý pri snahe o "malú domov" poslal loptu do protipohybu svojho brankára.

La Liga - 31. kolo:

Atlético Madrid - Huesca 2:0 (1:0)

Góly: 39. Correa, 80. Carrasco

/Denis Vavro (Huesca) sedel na lavičke náhradníkov/

Barcelona - Getafe 5:2 (3:1)

Góly: 8. a 33. Messi, 28. Chakla (vlastný), 87. Araujo, 90+3. Griezmann (z pok. kopu) – 12. Lenglet (vlastný), 69. Ünal (z pok. kopu)

Real Sociedad - Celta Vigo 2:1 (2:1)

Góly: 25. Portu, 39. Januzaj (z pok. kopu) - 22. Mallo

Granada - Eibar 4:1 (2:0)

Góly: 21. a 77. Soldado, 37. Puertas, 81. Kenedy - 64. Kike

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Barcelone pomohol kuriózny gól, Messi spravil veľké gesto