Sevillské derby nedohrali, fanúšik zasiahol hráča polmetrovou tyčou

Momentka zo zápasu medzi Betisom a FC Sevilla. (Autor: Reuters)
TASR|16. jan 2022 o 09:30 (aktualizované 16. jan 2022 o 17:53)

Nejde o prvý takýto prípad počas derby.

SEVILLA.  Sobotný osemfinálový duel Španielskeho pohára vo futbale medzi Betisom Sevilla a FC Sevilla dohrali na druhý deň od 16.00 SEČ.

Betis v ňom zvíťazil 2:1 a postúpil do štvrťfinále.

Mestské derby rozhodca prerušil v 39. minúte, keď po vyrovnávajúcom góle Betisu na 1:1 trafil hráča hostí Joana Jordana do hlavy predmet z hľadiska. Arbiter neskôr rozhodol o predčasnom ukončení duelu.

"Jordan sa po vyšetreniach v nemocnici vrátil domov, pričom nepociťoval žiadne bolesti," informovala agentúra AP o zdravotnom stave hráča FC Sevilla.

Betisu hrozí kontumácia

Fanúšikovia Betisu práve oslavovali presný zásah Nabila Fekira priamo z rohu, keď z ich sektora priletel na ihrisko predmet a zasiahol Jordana.

Dvadsaťsedemročný Španiel držiac si hlavu spadol na trávnik a neskôr ho previezli na vyšetrenia do miestnej nemocnice.

Rozhodca Ricardo de Burgos Bengoetxea poslal hráčov oboch tímov do kabín a do zápisu potom uviedol, že hráča zasiahla "dutá 50-centimetrová tyč z PVC".

Prípadom sa bude zaoberať Španielska futbalová federácia, ktorá incident už v oficiálnom stanovisku odsúdila. Betisu hrozí kontumácia a vyradenie zo súťaže.

Hráč obvinil trénera súpera

Náhradník Betisu Victor Camarasa podľa agentúry AP neskôr na sociálnej sieti obvinil trénera rivala Julena Lopeteguiho, že svojho hráča vyzval, aby po incidente spadol na zem.

"Hanebný a neospravedlniteľné správanie sa niekoho, kto nezastupuje našich fanúšikov," uviedol vo svojom statuse Camarasa.

"Dúfam, že Joan Jordan je v poriadku, ale všetci sme počuli (dokonca aj asistent rozhodcu), ako mu jeho tréner povedal, aby spadol na zem. Netvrdím, že Joan niečo predstieral, iba vysvetľujem, čo bolo počuť na ihrisku," dodal.

Sevillské derby má zakaždým vypätú atmosféru. Podobná situácia sa stala aj v roku 2007, keď kouč Sevilly Juande Ramos stratil vedomie po tom, ako ho do hlavy trafila fľaša vhodená na trávnik jedným z priaznivcov Betisu.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: