Slováci doplatili na desivé chyby, vykúpil ich mladík

Dávid Strelec sa teší po strelenom góle v zápase kvalifikácie MS vo futbale 2022 Slovensko - Slovinsko. (Autor: TASR)
Pavol Spál|11. nov 2021 o 22:44

Futbalisti Slovenska remizovali so Slovinskom 2:2.

Kvalifikácia MS vo futbale 2022 - skupina H

Slovensko - Slovinsko 2:2 (0:1)

Góly: 58. Duda (z 11 m), 74. Strelec - 18. Zajc, 62. Mevlja

ČK: 57. Blažič (Slovinsko) po 2. ŽK

Rozhodovali: Gestranius - Aravirta, Alakare (všetci Fínsko). ŽK: Almási, Pekarík - Blažič, Stojanovič

Diváci: 2726

Slovensko: Rodák - Pekarík (88. Boženík), Šatka, Škriniar, Holúbek - Lobotka - Mak (71. Suslov), Bero (71. Strelec), Hamšík (46. Duda), Haraslín (65. Jirka) - Almási

Slovinsko: Oblak - Stojanovič, Blažič, Mevlja, Balkovec - Lovrič, Štulac, Zajc (71. Vrhovec) - Iličič (85. Rogelj), Šporar, Verbič (59. Karničnik)

TRNAVA. Možno boli európskym unikátom. Slováci zahrávali naposledy penaltu v súťažnom zápase na jeseň 2012, odvtedy odohrali 62 zápasov. Dočkali sa až vo štvrtok večer.

Futbalisti Slovenska v predposlednom zápase kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta remizovali so Slovinskom 2:2.

Marek Hamšík sa v prvom polčase už chystal zahrávať nariadenú penaltu, ale rozhodca ju nakoniec zrušil.

Po konzultácii s VAR. Bolo to správne rozhodnutie, faul na Lukáša Haraslína prišiel ešte pred šestnástkou.

Slováci sa však dočkali v druhom polčase. Opäť v tom mal prsty Haraslín, ktorý nastrelil ruku protihráča. Ondrej Duda vyrovnal na 1:1.

Momentka zo zápasu kvalifikácie MS vo futbale 2022 Slovensko - Slovinsko.
Fanúšikovia počas zápasu kvalifikácie MS vo futbale 2022 Slovensko - Slovinsko.
Marek Hamšík počas zápasu kvalifikácie MS vo futbale 2022 Slovensko - Slovinsko.
Štefan Tarkovič počas zápasu kvalifikácie MS vo futbale 2022 Slovensko - Slovinsko.

Obrovské chyby a penalta

Pre kapitána Mareka Hamšíka skončil zápas už po prvom polčase, avizoval zdravotné problémy. Nahradil ho práve Duda.

„V prvej minút som cítil stvrdnutie lýtka, jemné pichnutie. Trápil som sa s tým. Mal som z toho nervy, nechcel som riskovať,“ vravel Hamšík pre RTVS.

„Škoda premárnených gólových šancí. Brankár Jan Oblak vytiahol dva skvelé zákroky, naša efektivita bola opäť slabšia,“ dodal Hamšík.

Slováci boli od začiatku aktívnejší, dominantnejší, mali viacej z hry. Boli lepší, mali viacej šancí.

Mali až dvadsať streleckých pokusov, kým Slovinci iba päť.

Naši však urobili obrovské chyby.

„Urobili sme dve hlúpe chyby a pykali sme. Opäť sme výsledkovo zápas nezvládli, čo mi je ľúto,“ hodnotil tréner Štefan Tarkovič.

„Veľmi sme sa na gól narobili a veľmi ľahko inkasovali,“ dodal Tarkovič.

Slovinci boli maximálne efektívni.

"V prechodovej fáze a vo vedení útoku sme ukázali veľkú kvalitu, no v šestnástke sa nevieme presadzovať," priznal Tarkovič.

Marek Hamšík v osemnástej minúte stratil v strede poľa loptu a strelca gólu nepokryla ani obrana. Zlyhala komunikácia pri preberaní hráčov.

Zajc sa presadil hlavou. Perfektne mu asistoval Andraž Šporar, bývalý hráč Slovana.

Zachránil ich náhradník

Slovinci boli pri odpískaní penalty potrestaní dvakrát, keď bol po druhej žltej karte vylúčený Blažič.

Od 58. minúte tak hrali Slováci presilovku. Napriek tomu inkasovali.

V druhom polčase dal druhý gól Slovincov Mevlja. Rovnako hlavou. Opäť ho nikto nepokryl.

(Autor: SofaScore)

„Obrovská chyba, naši tam pritom mali prevahu. Boli šiesti, Slovinci iba dvaja,“ čudoval sa spolukomentátor RTVS a bývalý reprezentant Marián Zeman.

Slovákov zachránil striedajú David Strelec, ktorý vyrovnal spoza šestnástky na 2:2.

Neprišlo ani tritisíc ľudí

Ani jeden z tímov už na MS postúpiť nemôže, hrajú o tretie miesto. Obaja súperi majú zhodne po jedenásť bodov. Slováci majú výhodu lepšieho skóre.

Tréner Štefan Tarkovič pri skladaní základnej zostavy neprekvapil, dal šancu osvedčeným hráčom.

Keďže Juraj Kucka nemohol nastúpiť pre trest za žlté karty, nahradil ho Matúš Bero.

Rovnako potrestaného Davida Hancka nahradil na kraji obrany Jakub Holúbek.

Z dôvodu protipandemických opatrení mohlo prísť na štadión maximálne 4500, čo je dvadsaťpäť percent trnavskej arény. Prišlo ich však iba 2760.

Slovinsko je pre Slovákov neobľúbený súper. Z ôsmich vzájomných zápasov vyhrali naši iba raz.

Slováci ukončia kvalifikáciu v nedeľu na Malte.