Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Futbalové reprezentantky zdolali Poľky v prípravnom zápase

Slovenské futbaové reprezentantky. (Autor: TASR/Martin Baumann)
TASR|14. jún 2019 o 18:34

Jediný gól strelila v 57. minúte Klaudia Fabová.

Slovensko - Poľsko 1:0 (0:0)

Gól: 57. Fabová. ŽK: Horváthová, Havranová (obe SR), rozhodovala: Kovářová (ČR), 825 divákov

Slovensko: Korenčiová - Horváthová (71. Zdechovanová), Bytčánková, Fischerová, Vojteková - Bíróová, Ondrušová (46. Havranová), Mikolajová (77. Šušolová)- Šurnovská (55. Žemberyová), Sluková (55. Fabová), Hmírová (77. Panáková)

Poľsko: Szemiková - Olszewská, Grzywinská, Mesjaszová (73. Gradová), Michalczyková (46. Konatová)- Kamczyková, Balcerzaková (46. Matysiková), Zduneková, Chudziková, Kaletková (60. Grabowská) - Karczewská (60. Wiankowská)

POPRAD. Slovenské futbalové reprezentantky zdolali v piatkovom prípravnom stretnutí v Poprade Poľky 1:0.

Jediný gól strelila v 57. minúte Klaudia Fabová. Zverenky Petra Kopúňa nastúpia v pondelok o 20.30 h vo Viedni proti domácim Rakúšankám.

Hlas po zápase:

Peter Kopúň, tréner žien SR: "Víťazstvo chutí úžasne. Aj keď Poľky mali vyloženejšie šance a my sme urobili chyby, musíte vedieť aj takýto zápas vyhrať. Preto si to ešte viac vážim. Presne takúto kvalitu som od súpera čakal. Je pravda, že im chýbala najlepšia hráčka Ewa Pajorová v útoku, ale aj nám niektoré chýbali a sily sa vyrovnali. Potreboval som, aby si hráčky dokázali veriť aj proti takému súperovi, že s ním dokážeme hrať. Musím pochváliť všetky dievčatá aj celý realizačný tím. V pondelok nás čaká druhý zápas v Rakúsku, bude náročnejší, mal by byť vyvrcholením nášho zdokonaľovania obrany. Chceme vidieť, ako to bude vyzerať proti silnému súperovi, ako je napríklad Švédsko, ktoré máme v skupine v kvalifikácii."

Súvisiace články