Tréner Vladimír Weiss st. a hráči ŠK Slovan Bratislava.
Tréner Vladimír Weiss st. a hráči ŠK Slovan Bratislava. (Autor: TASR - Pavel Neubauer)
Michal Šášky|2. aug 2023 o 04:00

Odchovanec Slovana varuje pred uspokojením.

BRATISLAVA. Pred 341 dňami zažila Bratislava dlhý a napínavý futbalový večer. Súboj Slovana s tímom Zrinjski Mostar dospel až do pokutových kopov.

V hre bola účasť v skupinovej fáze Konferenčnej ligy, európsku jeseň zažil iba víťaz. Slovenský majster prvý zápas nezvládol, no doma manko zmazal Eric Ramírez.

V predĺžení síce Zrinjski skóroval, no v 122. minúte Ramírez fantastickými nožničkami poslal súboj do rozstrelu, kde Slovan otočku dokonal.

Odvetný súboj mal infarktový záver, vlastne ako takmer každý dvojzápas Slovana v pohárovej Európe.

Po roku sa cesty oboch klubov spojili v druhom kvalifikačnom kole Ligy majstrov. Aj keď to dlho na drámu nevyzeralo, napokon ju Slovan vytvoril.

Čo sa v texte dozviete:

• Z akých dôvodov Weiss st. nemal po postupe úplnú radosť?
  • Prečo zmeškal prvý gól súpera?
  • Ako videl expert žltú kartu pre Weissa ml.?
  • Kedy sa drámy Slovana v Európe skončia?
  • Ktorá možná posila sledovala zápas z tribúny?
  • Čo odkázal tréner Weiss Kmotríkovcom?
  • Koho podľa neho bude mať Slovan v ďalšom kole?

Po víťazstve v Mostare (1:0) už v 5. minúte zvýšil náskok Aleksandar Čavrič. Po zmene strán ho ešte zveľadil Zuberu Sharani, no súper štvrťhodinu pred koncom znížil a v nadstavenom čase dokonca vyrovnal.

„Tak, to sme my,“ zneli prvé slová Vladimíra Weissa staršieho po zápase, v ktorom Mostar delil jediný gól od ďalšieho predĺženia na Tehelnom poli.

Napriek zaisteniu si európskej jesene tréner Slovana priznal, že nemá až takú radosť. Mrzeli ho dve veci.

Hrozilo ďalšie hlúpe vylúčenie

Vlani dohrával Slovan proti Zrinjski v oslabení. Krátko pred koncom vyprovokoval Kankavu kapitán Mostaru Nemanja Bilbija, keď údajne urazil jeho nebohú mamu.

Belasí sú v Európe na vylúčenia zvyknutí, pred rokom v Mostare nedohral Tigran Barshegjan, zápas predtým proti Olympiakosu zase Myenty Abena.

V prvom zápase tejto sezóny dostal po uhryznutí súpera červenú kartu Juraj Kucka. A teraz mal namále kapitán Weiss mladší.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Bez drámy to asi nejde. Weiss zarobil milióny a Kmotríkovcom pripomína sľuby