Aleksandar Čavrič.
Aleksandar Čavrič. (Autor: TASR - Pavel Neubauer)
Michal Šášky|14. okt 2022 o 07:30

Vicekapitána Slovana posadil na lavičku, ten bol sklamaný.

BRATISLAVA. Slovan odohral v Konferenčnej lige fantastických 150 minút proti Bazileju. Po víťazstve vo Švajčiarsku (2:0) však doma pred vypredaným hľadiskom remizoval (3:3), hoci ešte v 65. minúte viedol 3:1.

Dvomi gólmi v rozmedzí piatich minút prišiel o nádejné vedenie. No stále živí šancu na postup do jarnej fáze súťaže.

Tréner Slovana Vladimír Weiss starší bol očividne sklamaný. Remízu bral, ocenil kvality súpera.

„Keby ste mi pred zápasom povedali, že dáme Bazileju tri góly, tak odpoviem, že to musíme vyhrať,“ poznamenal.

„Napriek tomu som spokojný s prístupom i výkonom. Hrali sme výborne, diváci boli vynikajúci. Pre toto všetko robíme. Takýto futbal si ľudia budú pamätať,“ hovoril tréner Slovana.

V texte sa dočítate:

• Ako niesol Veron de Marco, že zostal na lavičke?
  • Našiel Slovan konečne spoľahlivého strelca?
  • Čo Weiss odkázal hráčom, ktorých preradil do béčka?
  • Ako Čavrič vnímal vyradenie spoluhráčov z A-tímu?

Slovanisti sú po štyroch zápasoch na nepostupovom treťom mieste. Najbližšie však čelia Pjuniku Jerevan, ktorý je pred nimi v tabuľke iba o jeden bod.

„Žijeme ďalej. Doma musíme zdolať Jerevan a verím, že budeme v hre o postup až do posledného kola,“ povedal po zápase tréner.

Vicekapitána posadil na lavičku

Weiss stavil na skúsenosti, priemerný vek základnej zostavy bol nad 30 rokov. V jedenástke proti Bazileju urobil iba dve zmeny oproti zápasu vo Švajčiarsku.

Chýbal zranený Jaromír Zmrhal a v stopérskom duu dostal pred Vernonom de Marcom, inak náhradným kapitánom za Vladimíra Weissa mladšieho, prednosť Myenty Abena, ktorý hral prvýkrát po jedenástich dňoch, odkedy proti Podbrezovej nútene striedal po zásahu do hlavy.

„Bolo to ťažké rozhodnutie, hlavne voči Vernonovi. Rozmýšľal som, či nepôjdeme do hry s tromi stopérmi,“ hovoril o svojej dileme tréner Slovana.

Domov»Futbal»Konferenčná liga»Hviezda Slovana sa bála, že skončí v béčku. Weiss poslal odkaz vyradeným hráčom