Lipsko v zápase o všetko zničilo Šachtar, zastrieľal si aj Real

Christopher Nkunku (v strede) sa so spoluhráčmi z RB Lipsko teší po strelenom góle. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. nov 2022 o 20:42 (aktualizované 2. nov 2022 o 21:11)

Real Madrid si postup zabezpečil už s predstihom.

BRATISLAVA. Futbalisti RB Lipsko si vybojovali postup do osemfinále Ligy majstrov. V stredajšom priamom súboji o druhé miesto v F-skupine zdolali Šachtar Doneck jednoznačne 4:0.

V druhom zápase Real Madrid rozstrieľal Celtic 5:1.

V dueli proti Šachtaru sa však zranil dôležitý hráč Lipska Timo Werner. Dvadsaťšesťročný útočník si počas 17. minúty privodil zranenie, o dve neskôr musel striedať za Švéda Forsberga a jeho účasť na blížiacom sa svetovom šampionáte v Katare je tak v ohrození.

Nemeckí futbalisti odohrajú svoj prvý duel na MS už 23. novembra proti Japonsku, informovala agentúra AP.

Lipsko sa neuspokojilo s remízou

Lipsko išlo do rozhodujúceho duelu s trojbodovým náskokom pred Doneckom a na postup mu stačila aj remíza. Nemecký tím však vo Varšave, prechodom domove ukrajinského celku, nenechal nič na náhodu a od úvodu tlačil.

Hostia skórovali už v 10. minúte zásluhou Christophera Nkunkua a v prvom polčase nedovolili súperovi ani jednu strelu na bránku.

Päť minút po zmene strán pridal druhý gól Andre Silva a v priebehu 62. a 68. minúty definitívne rozhodli o postupe Dominik Szoboszlai a vlastný gól Valerija Bondara.

Lipsko však môže mrzieť zranenie útočníka Tima Wernera, ktorý opustil ihrisko už v 19. minúte.

Real dal dva góly z penalty

Nemecký tím mohol v prípade zaváhania Realu postúpiť z prvého miesta, no Madridčania si pred vlastnými divákmi schuti zastrieľali a posledný Celtic zdolali jasne 5:1.

V prvom polčase odpískal rozhodca tri penalty, Luka Modrič a Rodrygo svoje premenili, no Josip Juranovič nevyužil šancu znížiť na 1:2.

V druhom dejstve pridali ďalšie góly Marco Asensio, Vinícius Júnior a Federico Valverde. V závere ešte skorigoval výsledok Jota.

Real vyhral skupinu s 13 bodmi, Lipsko má o jeden menej, do vyraďovacej fázy Európskej ligy ide Doneck.

Liga majstrov - skupinová fáza - 6. kolo:

F-skupina:

Šachtar Doneck - RB Lipsko 0:4 (0:1)

Góly: 10. Nkunku, 50. And. Silva (Simakan), 62. Szoboszlai (Nkunku), 68. Bondar (Olmo) (vl.)

Real Madrid - Celtic Glasgow 5:1 (2:0)

Góly: 6. Modrič (z 11m), 21. Rodrygo (z 11m), 51. Asensio, 61. Vinícius Júnior, 71. Valverde . 84. Jota

Domov»Futbal»Liga majstrov»Lipsko v zápase o všetko zničilo Šachtar, zastrieľal si aj Real