Trnava sa na štvrtý pokus konečne dočkala, z výhry sa teší po troch remízach

Radosť futbalistov FC Spartak Trnava v zápase proti MFK Skalica v 5. kole Niké ligy. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|24. aug 2024 o 20:02

O triumfe favorita rozhodol dvojgólový Daniel.

Niké liga - 5. kolo

Skalica - Spartak Trnava 1:2 (0:0)

Góly: 90.+5. Leginus - 59. a 81. Daniel

Rozhodovali: Ziemba - Bednár, Juhoš. ŽK: Černek, Podhorin - Kratochvíl, Sabo

Diváci: 2515

Skalica: Junas - Černek, Podhorin, Hradecký, Ranko - Nagy, Mášik (62. Kopas) - Yao (62. Gaži), Alves (72. Vlasko), Morong (81. Leginus) - Jibril (72. M. Fábry)

Spartak: Frelih - Holík, Sabo, S. Kóša, Mikovič (86. Pich) - Kratochvíl (86. Kubista), Corryn (46. Paur) - Zeljkovič - Daniel, M. Ďuriš (90.+9 Karhan), Azango (90.+8 Procházka)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

SKALICA. Futbalisti Spartaka Trnava zaznamenali prvé víťazstvo v novom ročníku Niké ligy.

V sobotňajšom zápase 5. kola najvyššej slovenskej súťaže zvíťazili na ihrisku MFK Skalica 2:1. Mužstvo trénera Michala Gašparíka dvoma gólmi potiahol Erik Daniel, ktorý sa presadil v 59. a 81. minúte.

Trnavčania figurujú v neúplnej tabuľke so šiestimi bodmi na 3. mieste, Skaličania majú dva body a klesli na poslednú priečku.

Spartakovci vstupovali do stretnutia po troch kolách s troma remízami a skóre 0:0.

Hostia boli v úvodnom dejstve aktívnejší, keď dominovali v hre s loptou, no zo štyroch striel do priestoru brány nedokázali udrieť.

Až po hodine hry sa to podarilo Danielovi, ktorý si otvoril strelecký účet v novej sezóne najvyššej súťaže.

Rovnaký hráč dokázal poslať Trnavu aj do dvojgólového vedenia, čo sa v konečnom dôsledku ukázalo ako kľúčové.

Domáci totiž v 92. minúte znížili zásluhou Lukáša Leginusa, na bod však nedosiahli.