Futbalisti MFK Ružomberok. (Autor: TASR/HINA)
Sportnet, TASR|25. aug 2024 o 19:55 (aktualizované 25. aug 2024 o 21:25)

Domácim sa v závere podarilo vyrovnať z penalty.

Góly: 81. Chrien (Chobot), 90. Boďa (z 11 m) - 41. a 49. Adekunle

Rozhodovali: Choreň - Straka, Vitko. ŽK: Taraduda, Shimamura, P. Lukáč (všetci Michalovce)

Diváci: 978

Ružomberok: Ťapaj - Chobot, Gabriel, Malý, Mojžiš (73. Boďa), Selecký - Múdry (46. Lavrinčík), Luterá - Kelemen (46. Hladík), Jackuliak, Gerec (56. Chrien)

Michalovce: P. Lukáč - L. Šimko, Taraduda, Dzotsenidze, Žofčák - Bednár, Zubairu - Marcin (59. Kyziridis), S. Danko (79. Shimamura, Adekunle (66. van Kessel) - Acosta

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

MICHALOVCE. Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v 5. kole Niké ligy s MFK Zemplín Michalovce 2:2. Michalovčania pritom viedli už o dva góly.

Prvú šancu zápasu v 26. minúte mal domáci útočník Marko Kelemen, ale prekopol bránku.

V 41. minúte však udreli hostia, po prihrávke Matúša Marcina zblízka skóroval Nigérijčan Usman Adekunle Issa.

Po zmene strán v 49. minúte Michalovce odskočili na 0:2, keď z diaľky vystrelil Stanislav Danko, brankár MFK Dominik Ťapaj loptu vyrazil loptu len pred seba a Usman Adekunle Issa sa tešil z druhého streleckého zápisu.

V 81. minúte Liptáci znížili, keď hlavou znížil Martin Chrien, pričom lopta od ľavej žrde skončila v sieti. V 90. minúte aj prišlo vyrovnanie.

Po ruke jedného hráča v michalovskej šestnástke, hlavný rozhodca Matej Choreń po konzultácii so systémom VAR nariadil v prospech domácich pokutový kop, ktorý Martin Boďa premenil - 2:2.

Hlasy po zápase

Ondřej Smetana, tréner Ružomberka: „Výnimočne začnem zápas hodnotiť od konca. Som rád, že v závere chalani ukázali správnu mentalitu, prístup, nastavenie a išli za vyrovnaním. Urobili preto maximum a hodne sa aj zlepšili. Tiež v prípravnej fáze, keď darilo sa nám súpera natiahnuť, otvoriť si ho a dostať sa kvalitne do finálnej tretiny. Lenže ani tam hráči neboli tak presní, ako by mohli byť.

V našom výkone bolo strašne veľa nepresností a chýb. Myslím si, že z tohto stretnutia sa dalo vyťažiť viac. Ešte sa vrátim k začiatku. Chceli sme si stretnutie dobre otvoriť, byť aktívni a dobe napádať. Lenže aj prechody, na ktoré sme chceli hrať prvý polčas, sa nedarili a končili sme pred šestnástkou, alebo nekvalitným centrom. Michalovce zo zápasu vyťažili maximum.“

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: „Mám trpkú príchuť. Siahali sme na tri body. Lenže ten VAR, posudzovanie rúk, tak to neviem ako nazvať. Niekedy je ruka, dakedy zase nie. Ja sám neviem. Mám taký pocit, že sa to uberá zlým smerom. Aj keď niekto nechce vidieť Michalovce v lige, my budeme bojovať ďalej až do konca. V tomto stretnutí sme boli efektívni.

Súper mal kvalitu, v druhom polčase prestriedal a na ihrisko prišli kvalitnejší hráči. Mal tiež tlak, Škoda prvého gólu, čo sme dostali, ten prišiel trošku skoro. Ak by sme vydržali do nejakej 85. min. možno by sa podarilo udržať víťazstvo. Mal veľa nakopávaných a centrovaných lôpt, čo sme neustrážili. Chlapcom musím poďakovať išli na dno svojich síl. Až do konca jedno i druhé mužstvo siahalo po víťazstve. Škoda, že v poslednej sekunde sme nevyužili našu šancu.“