Samuel Šefčík strieľa gól na ilustračnom zábere.
Samuel Šefčík strieľa gól na ilustračnom zábere. (Autor: TASR)
TASR|15. apr 2023 o 20:35 (aktualizované 15. apr 2023 o 21:15)

Ružomberok vyhral desiaty zápas v sezóne.

Fortuna liga - skupina o udržanie sa, 5. kolo

Ružomberok - Liptovský Mikuláš 3:0 (1:0)

Rozhodovali: Kišš, Pacák, Čajka, 927 divákov.

ŽK: Madleňák, Mojžiš - Gerát

Ružomberok: Ťapaj - Fabiš, Malý, Mojžiš, Selecký (73. Tučný) - Domonkos - Šefčík (82. Macejko), Chrien, Madleňák (63. Gerec) - Boďa (73. Luterán), Bobček (82. Kelemen).

Liptovský Mikuláš: Sváček - Tumma, Bedecs (66. Župa), Spyčka - Gerát, Václavík - R. Bartoš (66. Dedič), Popović (86. Jendrišek), Voško (Gaži), Nečas (46. Laura) - Steinhübel.

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

RUŽOMBEROK. Futbalisti MFK Ružomberok vyhrali v sobotu v dueli 5. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie sa nad posledným tímom tabuľky MFK Tatran Liptovský Mikuláš hladko 3:0.

Domáci neprehrali už päť kôl a patrí im siedma pozícia. V liptovskom derby domáci jednoznačne prevýšili Tatran a zaslúžene vyhrali rozdielom triedy.

V 21. minúte Martin Boďa pred brankárom Tatrana Dominikom Sváčkom ešte neskóroval, ale v 35. minúte už zužitkoval prudkú prihrávku Samuela Šefčíka.

V 55. minúte Boďa po ukážkovej biliardovej akcii zvýšil na 2:0 a o päť minút neskôr zavŕšil skóre Šefčík. Pre Ružomberok to bola desiata výhra v sezóne.

Hlasy po zápase:

Peter Struhár, tréner Ružomberka: "Náš zámer bol aktívne vstúpiť do zápasu a držať súpera vo vysokej intenzite, lebo sme vedeli, že Mikulášania majú nejaké resty, čo sa aj potvrdilo. Už v prvom polčase šancí bolo dosť, len sme nevedeli zakončiť a pretaviť do gólu.

Teší ma, že sa po zraneniach presadili Boďa, či Šefčík a mohli pridať aj viac gólov. V druhom polčase mal Mikuláš dobrú jednu desaťminútovku. Zareagoval, z troch obrancov prešli na dvoch stopérov a my sme sa vtedy trošku hľadali. Aj naši striedajúci chlapci hrali s veľkou eufóriou, šance pribúdali. Sme radi, že stretnutie sa skončilo takýmto výsledkom.“

Ondrej Desiatnik, tréner L. Mikuláša: "Prvý polčas sme mali jedno rozostavenie, v druhom sme vyskúšali iné. Trošku nám to pomohlo, no len na desať minút, no potom sme dostali dva góly. Ružomberok počas celého zápasu bol jasne lepší, fyzicky pohybovo i futbalovo. Bolo jedno, či domáci tréner vystriedal, alebo nevystriedal. Ich pohyb bol fantastický, tiež v súbojoch jeden na jedného dominovali.“