Albert Rusnák
Albert Rusnák (Autor: SITA/AP)
Sportnet, TASR|13. aug 2024 o 12:58

Slovák bol vyhlásený za hráča zápasu.

SEATTLE. Slovenský futbalista Albert Rusnák prispel k víťazstvu Seattlu nad mexickým Pumas UMAM 4:0 v súťaži Leagues Cup. Klub to štátu Washington vďaka triumfu postúpil do štvťfinále.

Rusnák sa zapísal do štatistík najprv v 32. minúte, keď asistoval na úvodný presný zápas Rothrocka. Gólovú prihrávku pridal aj po necelej štvrťhodine, na 2:0 zvyšoval Morris.

Skvelý výkon zavŕšil Rusnák v 71. minúte, premenou penaltou poslal Seattle už do trojgólového vedenia.

Slovák odohral 83 minút, po stretnutí bol vyhlásený za hráča zápasu.

V Leagues Cupe hrá aj Inter Miami. Tím z Floridy nastúpi v osemfinále proti Columbusu Crew bez svojej najväčšej hviezdy Lionela Messiho.

Argentínčana naďalej trápi zranenie členka, ktoré utrpel vo finále Copa America proti Kolumbii (1:0).

Messi už vynechal dve ligové stretnutia a tri duely Leagues Cupu, kde proti sebe hrajú americké, kanadské i mexické kluby.

Do tréningového procesu Miami sa zatiaľ nevrátil, pripomenul portál supersport.com. Inter čaká na ceste za obhajobou neľahký súper, Columbus je úradujúci majster zámorskej MLS.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»MLS»Rusnák potiahol Seattle do štvrťfinále Leagues Cupu, strelil gól a na dva asistoval