Chladnokrvne zakončil. Mak dal víťazný gól aj predčasne skončil

Róbert Mak.
Róbert Mak. (Autor: Sydney FC/ twitter)
TASR|24. apr 2023 o 13:30

V tabuľke strelcov mu patrí siedma priečka.

SYDNEY. Slovenský reprezentant Róbert Mak sa podieľal gólom na triumfe FC Sydney v pondelkovom dueli 25. kola najvyššej austrálskej súťaže.

Jeho tím zvíťazil na ihrisku Brisbane Roar 2:0. Mak v 34. minúte otvoril skóre, keď chladnokrvne poslal loptu k žrdi a pomedzi nohy brániaceho hráča.

Krátko pred koncom prvého polčasu však musel striedať pre problémy s lýtkom. Po prestávke pridali hostia druhý gól, jeho autorom bol Adam Le Fondre.

Po 24 vystúpeniach v tomto ročníku austrálskej A-League má 32-ročný slovenský krídelník na konte deväť gólov, rovnako ako Le Fondre.

V tabuľke najlepších strelcov ligy im patrí siedma pozícia.

Sydney figuruje s 35 bodmi na 5. mieste v tabuľke, ktoré zaručuje postup do play-off. Suverénny líder súťaže Melbourne City nazbieral 52 bodov.

Tabuľka A-League

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Chladnokrvne zakončil. Mak dal víťazný gól aj predčasne skončil