Róbert Boženík v drese Boavista Porto
Róbert Boženík v drese Boavista Porto (Autor: TASR/LUSA)
TASR|27. nov 2023 o 07:38

V závere zápasu bol vystriedaný.

LISABON. Slovenský futbalový reprezentant Róbert Boženík skóroval v drese Boavisty Porto v nedeľnom zápase 4. kola Portugalského pohára, jeho tím však prehral na pôde Aroucy 3:4 v jedenástkovom rozstrele a zo súťaže vypadol.

V riadnom hracom čase sa duel skončil nerozhodne 1:1, po predĺžení bol stav 2:2.

Boženík, ktorý nastúpil v základnej zostave hostí, vyrovnal v 62. minúte na priebežných 1:1. Dvadsaťštyriročný útočník dostal v 78. minúte žltú kartu a o osem minút neskôr striedal.

O postupe Aroucy do osemfinále rozhodla piata séria rozstrelu, v nej domáci Bogdan Milovanov svoj pokus premenil, kým Ilija Vukotič na strane hostí zlyhal.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Liga Portugal»VIDEO: Zúročil nádhernú prihrávku. Boženík strelil gól v Portugalskom pohári