Kylian Mbappé oslavuje gól do siete Atalanta Bergamo.
Kylian Mbappé oslavuje gól do siete Atalanta Bergamo. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|14. aug 2024 o 22:50 (aktualizované 14. aug 2024 o 23:02)

Futbalisti Realu Madrid triumfovali v tradičnom zápase o Superpohár UEFA.

Superpohár UEFA

Real Madrid - Atalanta Bergamo 2:0 (0:0)

Góly: 59. Valverde, 68. Mbappe

Rozhodcovia: Schärer – De Almeida, Erni (všetci Švajč.), ŽK: Bellingham, Vinicius Junior - Ederson, Djimsiti

Diváci: 56.402

Real Madrid: Courtois - Carvajal (88. Lucas), Mutao, Rüdiger, Mendy - Valverde, Tchouameni - Rodrygo (76. Modrič), Bellingham (88. Ceballos), Vinicius Junior (88. Güler) - Mbappe (83. Diaz)

Atalanta: Musso - Djimsiti, Hien (90. Palestra), Kolašinac (70. Bakker) - Zappacosta (63. Godfrey), De Roon, Ederson, Ruggeri - Pašalič (90. Manzoni) - De Ketelaere (63. Retegui), Lookman

VARŠAVA. Futbalisti Realu Madrid získali rekordný šiestykrát v histórii Superpohár UEFA. V stredajšom súboji vo Varšave zdolali víťaza Európskej ligy Atalantu 2:0.

Druhý gól "bieleho baletu" strelil útočník Kylian Mbappe, pre ktorého to bol súťažný debut po príchode z Paríža St. Germain.

Tréner Carlo Ancelotti zaradil Mbappeho v základnej zostave na hrot útoku nad ofenzívny trojlístok Rodrygo, Jude Bellingham, Vinicius Junior.

V zápase napokon odohral 83 minút, potom ho vystriedal Brahim Diaz.

Real sa šiestym triumfom odpútal na čele poradia najúspešnejších klubov v Superpohári od Barcelony a AC Miláno, ktorí majú na konte po päť prvenstiev.

Vlani túto trofej získal Manchester City po víťazstve nad FC Sevilla 5:4 v rozstrele (1:1).

V historickom poradí víťazov dominujú španielske kluby, ktoré európsky Superpohár získali 17-krát (Real Madrid 6, Barcelona 5, Atletico Madrid 3, Valencia 2, Sevilla 1).

Víťaz Ligy majstrov 2023 Real Madrid získal Superpohár UEFA po ročnej odmlke, v roku 2022 zvíťazil v Helsinkách nad Eintrachtom Frankfurt 2:0

Fotogaléria zo zápasu Real Madrid - Atalanta Bergamo v Superpohári UEFA 2024

Priebeh zápasu Real Madrid - Atalanta Bergamo

I. polčas:

Prvý polčas priniesol vyrovnaný futbal, v ktorom snaha favorizovaného Realu narážala na prehustenú defenzívu súpera.

Vyložených gólových príležitostí bolo minimum, no v 25. minúte bola Atalanta blízko k otvoreniu skóre.

Po centri De Roona si obranca Mutao takmer strelil vlastný gól, keď loptu tečoval na brvno.

Konštrukcia bránky zachránila aj Atalantu, keď Rodrygo v nadstavenom čase neskóroval ľavačkou.

II. polčas:

V 48. minúte sa vyznamenal brankár Realu Courtois, keď efektne zneškodnil hlavičku Pašaliča.

Hráči Realu Madrid postupne prevzali iniciatívu a po hodine hry išli do vedenia. Viniciusa v šestnástke nezastavili dvaja protihráči, po individuálnej akcii prihral pred odkrytú bránku nepokrytému Valverdemu, ktorý zblízka pohodlne skóroval - 1:0.

Práve Vinicius mohol krátko na to zvýšiť na 2:0, keď sa dostal za obranu súpera, no jeho strelu po krátkom úniku zneškodnil brankár Musso pohotovým zákrokom.

V 68. minúte doplatila Atalanta na ďalšiu chybu v šestnástke, keď jej hráči nezareagovali na Bellinghamovu prihrávku, po ktorej sa k lopte dostal Mbappe a prestrelil Mussa - 2:0.

Španielsky tím si v ďalšom priebehu zápasu postrážil dvojgólový náskok a Atalantu nepustil k ofezívnym akciám.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Debut z ríše snov. Mbappé strelil prvý gól v drese Realu a oslavuje zisk trofeje