Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Osemfinále pohára nedohrali. Futbalista s defibrilátorom skolaboval počas zápasu

Hráči FC Blau-Weiß Linz. (Autor: facebook/FC Blau-Weiß Linz)
TASR|28. okt 2021 o 10:40 (aktualizované 28. okt 2021 o 14:20)

Útočník rakúskeho druholigistu je v poriadku.

LINZ. Stredajšie osemfinálové stretnutie Rakúskeho pohára vo futbale medzi Blau Weiss Linz a Hartbergom nedohrali po kolapse Raphaela Dwamenu.

Dvadsaťšesťročný útočník domácich, ktorý už mal v minulosti problémy so srdcom, sa zrútil v prvom polčasu a po zásahu záchranárov ho previezli do nemocnice. Podľa najnovších informácií agentúry APA by ho z nej mohli prepustiť už vo štvrtok alebo v piatok predpoludním.

Ghančan trpí srdcovou arytmiou a od roku 2020 má voperovaný defibrilátor.

Hlavný rozhodca Andreas Heiss najprv za stavu 0:0 prerušil zápas a zakrátko sa oba tímy dohodli na odložení duelu.

"Od prvého momentu nám bolo jasné, že dnes už nebudeme hrať," uviedol hovorca Hartbergu.

Dwamena bol po celý čas pri vedomí a rýchlo sa zotavuje. Klub BW Linz vo štvrtok na svojej oficiálnej stránke zverejnil fotografiu, na ktorej sa usmieva a ukazuje palec hore.

"Raphaelovi sa vodí dobre, dnes som ho navštívil a už sa opäť usmieva. Nie je jednoduché stanoviť časovú prognózu, nad svojou budúcnosťou sa musí zamyslieť realisticky. Lekári povedali, že ani raz nebol v ohrození života, jeho defibrilátor zasiahol celkovo štyrikrát. Podstúpil vyšetrenia a už dnes alebo zajtra by sa mohol vrátiť domov. Nehrozí mu nebezpečenstvo, keď sa bude vyhýbať námahe. Ďalší postup budeme konzultovať s lekármi," uviedol športový riaditeľ klubu Tino Wawra.