Futbalisti MŠK Žilina sa tešia po strelenom góle.
Futbalisti MŠK Žilina sa tešia po strelenom góle. (Autor: TASR)
TASR|18. jan 2023 o 15:40

Liptovský Mikuláš čelil poľskému súperovi.

BRATISLAVA. Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v stredajšom prípravnom zápase nad 1. FC Tatran Prešov 3:1. Dva góly fortunaligistu strelil Eric Bile.

Ďalší účastník najvyššej slovenskej súťaže už taký úspešný nebol. Liptovský Mikuláš remizoval s poľským klubom Sandecja Nowy Sacz 2:2.

„Obidva polčasy môžeme hodnotiť rovnako. Myslím si, že úrovňou aj z našej strany, aj súperovej, bol tento zápas na oveľa vyššej úrovni, ako ten predošlý.

Mal vysoké herné tempo aj kvalitu. Som rád, že z našej strany to malo vzrastajúcu tendenciu hry. Bolo tam oveľa viac pozitívneho, čo ma teší, aj keď ešte stále máme na čom pracovať.

Pretože, ako som to spomínal už minule, niektorým hráčom to trvá chvíľku dlhšie, kým sa vžijú s herným systémom. Dobré je aj to, že sme dali po veľmi peknej akcií gól z hry, a to je super,“ zhodnotil tréner Marek Fabuľa.

Prípravné zápasy pred jarnou časťou Fortuna ligy:

Žilina - Prešov 3:1 (1:1)

Góly: 28. a 85. Bile, 61. Rusnák - 29. Dolný

Skalica - Sokol Lanžhot 3:0 (1:0)

Góly: 13. Haša, 70. Černek, 73. Fábry

Nowy Sacz - Liptovský Mikuláš 2:2 (1:1)

Zostava LM - I. polčas: Baláži - Popović, Tumma, Spychka, Nečas - Pavišić, Gerát, Steinhubel - Gaži, Jendrisek, Laura

Zostava LM - II. polčas: Svaček - Diviš, Filinsky, Bedecs, Župa - Totka, Vaclavik, Staš - Voško, Bartoš, Fadairo