Momentka zo zápasu Arsenal - Newcastle.
Momentka zo zápasu Arsenal - Newcastle. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|27. nov 2021 o 15:25 (aktualizované 27. nov 2021 o 20:25)

Liverpool atakuje lídra, suverénne zvíťazil.

LONDÝN. Slovenský futbalový brankár Martin Dúbravka absolvoval prvý štart v tejto sezóne anglickej Premier League.

Newcastle United však prehral v 13. kole na pôde londýnskeho Arsenalu 0:2. Oba góly padli po zmene strán.

Dúbravka musel proti londýnskemu klubu vytiahnuť niekoľko kvalitných zákrokov. V 20. minúte zneškodnil priamy kop Martina Ödegarda, ktorý mieril presne pod brvno. Tesne pred prestávkou ho hlavičkou zblízka neprekonal ani Emile Smith-Rowe.

V 56. minúte sa však Bukayo Saka vyhol ofsajdovej pasci a zoči-voči Dúbravkovi nezaváhal. Slovenského brankára potom o desať minút neskôr prekonal taktiež zblízka aj Gabriel Martinelli, ktorého ideálne vysunul Takehiro Tomijasu.

Hostia zostávajú v tabuľke poslední so šiestimi bodmi.

Liverpool nemal problémy so Southamptonom a zdolal ho 4:0. Dva góly si pripísal Diogo Jota. V tabuľke patrí Liverpoolu druhá priečka o bod za Chelsea, ktorá má zápas k dobru.

Hneď dva z piatich sobotňajších zápasov sa skončili bez gólov. Predposledný Norwich potvrdil zlepšujúcu sa formu a odskočil Newcastlu už na tri body.