Futbalisti AS Trenčín sa tešia po strelenom góle.
Futbalisti AS Trenčín sa tešia po strelenom góle. (Autor: TASR)
TASR|26. aug 2023 o 20:16 (aktualizované 26. aug 2023 o 21:32)

Zápas bol prerušený na viac než tri a pol minúty.

Góly: 42. Kováčik, 47. Sanusi - 38. Rahim Ibrahim, 90.+4 M. K. Bartoš

Rozhodovali: Kružliak - Hancko, Pacák. ŽK: Kováčik, M. K. Bartoš, Osei - Kupusović, Rahim Ibrahim, Akila

Diváci: 1713

Podbrezová: Ludha - M. K. Bartoš, Bakaľa, Grešák - Kováčik, Paraj, M. Oravec, Talakov (78. Blahút) - Galčík (89. Kuzma), Kabongo (89. Špyrka), Sanusi (66. Osei)

Trenčín: Dias - Kmeť, Bagin, Stojsavljevič, Kozlovský - Bondarenko (62. Hollý) - Gong (86. Sunday), Bariš, Rahim Ibrahim, E. Soares - Kupusovič (55. Akila)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

PODBREZOVÁ. Futbalisti FK Železiarne Podbrezová hrali v 5. kole Niké ligy s AS Trenčín nerozhodne 2:2.

Obe mužstvá v tejto sezóne po prvý raz remizovali a udržali si pozície za vedúcou Žilinou. Na lídra strácajú obaja dva body.

Zápas musel byť v 80. sekunde na viac než tri a pol minúty prerušený pre silné krupobitie. Po ňom boli nebezpečnejší hostia, z vedenia sa po rohu Kmeťa radoval Ibrahim po presnej hlavičke.

Domáci vyrovnali o štyri minúty, center Talakova putoval na hlavu Kováčika, ktorý ideálne zakončil.

Na začiatku druhého polčasu nevyužil únik trenčiansky krídelník Soares a vzápätí udreli "železiari", keď po spätnom pase Kabonga nezaváhal pred odkrytou bránou Sanusi - 2:1.

Podbrezová mala viac šancí na tretí gól v závere, najväčšiu spálil Blahút a tak pykala - v nadstavenej 4. minúte si dal nešťastný vlastný gól Bartoš.

Hlasy po zápase

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: "Hráči odviedli dobrý kus práce, i keď sme výsledok stratili v nadstavenom čase po 90 minútach hry. Moje mužstvo odohralo jeden z najlepších zápasov, preto som pokojný. Bola to dobrá konfrontácia medzi nami a súperom. Trenčín má zaujímavých hráčov, aj vďaka tomu mohli diváci vidieť špičkový zápas. Moji zverenci si museli siahnuť na dno síl. Boli tam viaceré fázy, kedy sa duel mohol zlomiť na jednu či druhú stranu. Škoda, že za stavu 2:1 sme nevyužili jednu z troch či štyroch príležitostí po fantastických akciách, mohli sme to rozhodnúť. Pokiaľ je zápas tesný, nemôžeme v závere dovoliť súperovi zahrávať štandardné situácie. To sa nám dnes nepodarilo, ale bod je zaslúžený. Mňa zápas bavil."

Ilija Stolica, tréner Trenčína: "Ak by takéto kvalitné zápasy boli pravidelne, tak je to len dobré pre slovenský futbal a ligu. Zápas bol veľmi dobrý z oboch strán. Oba fanúšikovské tábory môžu byť spokojné po tom, čo videli. Oba tímy predviedli svoj herný štýl, boli mu verní, konfrontovali sa v ňom. Som rád, že som mohol byť prítomný na tomto stretnutí. Nebol to ľahký zápas aj pre počasie, ktoré v Podbrezovej panovalo. Napriek silným prehánkam všetko prebehlo v poriadku. Výsledok presne zobrazuje dianie na ihrisku."