Päťdesiat a stále bez prehry. Dokonalej sérii Leverkusenu sa prizeral aj Slovák

Futbalisti Leverkusenu sa radujú z gólu
Futbalisti Leverkusenu sa radujú z gólu (Autor: TASR/dpa via AP)
TASR|12. máj 2024 o 20:00 (aktualizované 12. máj 2024 o 21:48)

Bayer Leverkusen zdolal Bochum vysoko 5:0.

BERLÍN. Futbalisti Bayeru Leverkusen natiahli svoju sériu bez prehry vo všetkých súťažiach už na 50 zápasov. V nedeľňajšom stretnutí 33. kola Bundesligy triumfovali na ihrisku Bochumu 5:0.

Už istí majstri využili dlhú presilovku o jedného hráča, ktorú hrali od 15. minúty po vylúčení domáceho Felixa Passlacka.

Prvý gól hostí strelil Patrik Schick, penaltu premenil Victor Boniface a na 3:0 upravil Amine Adli.

V závere skórovali aj Josip Stanišič a Alex Grimaldo. Slovenský stredopoliar Matúš Bero nastúpil za domácich v 61. minúte.

Bayern Mníchov vyhral nad Wolfsburgom 2:0. Oba góly strelili v úvodnej štvrťhodine, keď skórovali Lovro Zvonarek a Leon Goretzka. Bayern sa vrátil na druhé miesto tabuľky o dva body pred Stuttgart.

Hráči TSG 1899 Hoffenheim zvíťazili na ihrisku zostupujúceho Darmstadtu vysoko 6:0 a poskočili na siedmu priečku tabuľky, ktorá zaručuje účasť v Európskej konferenčnej lige.

Hoffenheim o bod predbehol ôsmy Freiburg, v záverečnom kole privíta Bayern Mníchov. Po dva góly strelili Ihlas Bebou a Maximilian Beier.

Bundesliga - 33. kolo:

VfL Bochum - Bayer Leverkusen 0:5 (0:2)

Góly: 41. Schick, 45.+2 Boniface (z 11m), 76. Adli, 86. Stanišič, 90.+3 Grimaldo., ČK: 15. Passlack (Bochum)

/Bero za Bochum od 61. min/v záverečnom kole privíta Bayern Mníchov. Po dva góly strelili Ihlas Bebou a Maximilian Beier.

Bayern Mníchov - Wolfsburg 2:0 (2:0)

Góly: 4. Zvonarek, 13. Goretzka

Darmstadt - Hoffenheim 0:6 (0:5)

Góly: 2. a 51. Bebou, 6. a 44. Beier, 22. Kadeřábek, 26. Kabak

Tabuľka Bundesligy

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Päťdesiat a stále bez prehry. Dokonalej sérii Leverkusenu sa prizeral aj Slovák