Radosť hráčov Bayern Mníchov.
Radosť hráčov Bayern Mníchov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR, pf|23. apr 2022 o 17:45 (aktualizované 23. apr 2022 o 20:27)

Známy je prvý vypadávajúci z Bundesligy

BERLÍN. Futbalisti Bayernu Mníchov si v sobotu zabezpečili 31. majstrovský titul v Bundeslige.

Potvrdili ho v domácom zápase s priamym konkurentom Borussiou Dortmund vďaka víťazstvu 3:1. Bavori v súťaži triumfovali desiatykrát v sérii.

Mníchovčanov dostal do vedenia v zápase 31. kola po štvrťhodine hry Serge Gnabry po rohovom kope. Jeho ďalší gól neuznali videorozhodcovia.

V 34. minúte sa do streleckej listiny zapísal aj kanonier Robert Lewandowski po rýchlom protiútoku a Bayern viedol o dva góly už po prvom polčase.

"Žlto-čierni" sa ešte vrátili do duelu, keď sedem minút po zmene strán znížil z pokutového kopu Emre Can. Dramatický záver však odmietol Jamal Musiala, ktorý sa presadil zblízka v 83. minúte.

ONLINE prenos

ste sledovali na tomto odkaze >>>

Hráči 1. FC Kolín nad Rýnom si poradili v sobotňajšom zápase s Arminiou Bielefeld 3:1 na domácom trávniku. Pripísali si tretie víťazstvo v sérii a patrí im 7. priečka.

V ich drese nenastúpil slovenský reprezentant Ondrej Duda, ktorý presedel duel na lavičke.

Borussia Mönchengladbach bez zraneného Lászlóa Bénesa remizovala na ihrisku Freiburgu 3:3. V tabuľke jej patrí 11. pozícia.

Fürth doma prehral 1:4 s Leverkusenom a stal sa prvým istým zostupujúcim.

Bundesliga - 31. kolo:

RB Lipsko - 1. FC Union Berlín 1:2 (0:0)

Gól: 46. Poulsen - 86. Michel, 89. Behrens

1. FC Kolín nad Rýnom - Arminia Bielefeld 3:1 (2:1)

Góly: 3. Uth, 43. Modeste, 86. Thielmann - 33. Hubers (vlastný)

/Ondrej Duda (Kolín) sedel na lavičke/

Greuther Fürth - Bayer Leverkusen 1:4 (1:2)

Góly: 5. Willems - 8. Schick, 18. Azmoun, 58. Paulinho, 84. Palacios

SC Freiburg - Borussia Mönchengladbach 3:3 (0:2)

Góly: 49. Grifo (z 11 m), 61. Günter, 80. Lienhart - 3. Bensebaini (z 11 m), 13. Embolo, 90.+3. Stindl