Momentka zo zápasu Bayern Mníchov - Bayer Leverkusen.
Momentka zo zápasu Bayern Mníchov - Bayer Leverkusen. (Autor: TASR/AP)
TASR, pf|19. mar 2023 o 21:10

Pozrite si výsledky nedeľňajších zápasov Bundesligy.

BERLÍN. Futbalisti Bayernu Mníchov prišli po víkende o pozíciu lídra nemeckej Bundesligy.

V nedeľnom stretnutí 25. kola prehrali na ihrisku Bayeru Leverkusen 1:2 a na druhom mieste tabuľky zaostávajú o jeden bod za Borussiou Dortmund.

V sobotu Dortmund deklasoval doma Kolín 6:1 a preskočil Bayern, ktorý sa v Leverkusene ujal vedenia v 22. minúte zásluhou Joshuu Kimmicha.

Domáci však po prestávke otočili skóre, oba presné zásahy Leverkusenu zaznamenal argentínsky stredopoliar Exequiel Palacios z pokutových kopov. Jeho tím vyhral tretíkrát za sebou a patrí mu v tabuľke ôsma priečka.

Union Berlín vyhral doma nad Eintrahctom Frankfurt 2:0. Prerušil tak nepriaznivú šnúru štyroch zápasov bez výhry a po zisku troch bodov figuruje v tabuľke na tretej priečke s mankom päť bodov za Dortmundom.

Bundesliga - 25. kolo:

1. FC Union Berlín - Eintracht Frankfurt 2:0 (0:0)

Góly: 53. Khedira, 75. Behrens

Bayer Leverkusen – Bayern Mníchov 2:1 (0:1)

Góly: 55. a 73. Palacios (oba z 11m) – 22. Kimmich

1. FSV Mainz 05 – SC Freiburg 1:1 (0:0)

Góly: 90.+6 Onisiwo - 55. Doan

Tabuľka Bundesligy

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Bayern prehral v Leverkusene, prišiel o vedúcu pozíciu. Bundesliga má nového lídra