Triumf Kanady odštartoval Maldonado vlastným gólom, blíži sa šláger proti USA

Denil Maldonado si strelil vlastenca, takto ho oslavujú Kanaďania.
Denil Maldonado si strelil vlastenca, takto ho oslavujú Kanaďania. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. jan 2022 o 09:16

Kanada môže postúpiť prvýkrát od roku 1986.

NEW YORK. Kanada, USA i Mexiko zabodovali naplno v kvalifikácii MS 2022 zóny CONCACAF a posilnili svoje šance na postup do Kataru.

Na šampionát sa priamo prebojujú prvé tri tímy tabuľky, na štvrtý čaká interkontinentálna baráž s víťazom oceánskej kvalifikácie.

Na čele tabuľky zostala Kanada vďaka triumfu 2:0 na ihrisku posledného Hondurasu.

Vlastný gól zaznamenal v 10. minúte Denil Maldonado, tri body pre hostí potvrdil Jonathan David v 73. minúte. Kanada môže na MS postúpiť prvýkrát od roku 1986, v nedeľu hostí v šlágri v Hamiltone druhý tím tabuľky USA.

Američania si v Columbuse podľa očakávania poradili so Salvádorom, tesné víťazstvo zariadil rodák z Anglicka, obranca Fulhamu Antonee Robinson v 52. minúte. Tím USA zaostáva za Kanadou o jediný bod.

Tretie je s dvojbodovým mankom na lídra Mexiko, ktoré po predchádzajúcich dvoch prehrách vydrelo triumf 2:1 na Jamajke.

V záverečnej desaťminútovke sa o to proti o vylúčeného hráča oslabenému súperovi postarali Henry Martin a Carlos Vega. Kostarika živí šance na postup po výhre nad Panamou 1:0.

Gól: 65. Ruiz

Domov»Futbal»Reprezentácie»Triumf Kanady odštartoval Maldonado vlastným gólom, blíži sa šláger proti USA