Erik Jirka a Milan Škriniar.
Erik Jirka a Milan Škriniar. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|13. sep 2022 o 23:25

Aké čísla mal Škriniar proti Plzni? Prečo mu musia zvýšiť plat?

PLZEŇ. Nebol mužom zápasu, ale v jednej štatistike bol výnimočný. A jediný zo všetkých hráčov na ihrisku.

Stopér Milan Škriniar nepokazil ani jednu prihrávku. Mal ich pritom až 96.

Iste, väčšinu dával na istotu, keď nebol pod veľkým tlakom. Napriek tomu však ide o nezvyčajnú bilanciu. Celkovo mal 108 dotykov s loptou.

Futbalisti milánskeho Interu vyhrali v druhom zápase skupinovej fázy Ligy majstrov na pôde Plzne 2:0.

Škriniar odohral celý zápas. Behal na veľkom priestore, neraz útočil. Zmaril možno najväčšiu šancu Plzne, keď sklzom zrazil nebezpečnú strelu. Nevyhral iba jeden osobný súboj.

V druhom polčasu mal Škriniar obrovskú šancu, ktorú však brankár Plzne Jindřich Staněk zneškodnil.

Prvý polčas hral slovenský stopér na pravej strane defenzívy, v druhom sa presunul vľavo.

Aj toto sa dozviete v článku

• Aké čísla mal Milan Škriniar proti Plzni?
  • Prečo Škriniar zostal v Interi? Ako to bolo s PSG?
  • Prečo mu musí Inter zvýšiť plat?
  • Koľko asi musia Škriniarovi pridať?

Nerád rozpráva

Aj v tejto sezóne je Škriniar najviac vyťaženým hráčom Interu, nechýbal ani v jednom z ôsmich súťažných zápasov.

Taliansky novinár Alessandro Cavasinni pri mene Škriniar poznamenal. "Je to muž, ktorý nerád rozpráva." Prečo?

Domov»Futbal»Liga majstrov»Škriniar proti Plzni všetko zbúral, neskazil ani jednu prihrávku