Útočník Slovana David Strelec v zápase na pôde Michaloviec.
Útočník Slovana David Strelec v zápase na pôde Michaloviec. (Autor: ŠK Slovan Bratislava/ facebook)
Sportnet, TASR|27. sep 2024 o 22:00

Dvoma gólmi zariadil výhru hostí David Strelec.

Niké liga - 9. kolo

Michalovce - Slovan Bratislava 2:4 (1:1)

Góly: 20. Arevalo Acosta, 90.+1 Pačinda - 45.+4 Barseghjan, 66. Strelec, 89. Zuberu

Rozhodcovia: Gemzický – Vitko, Hrmo

ŽK: Taraduda, ČK: 72. Bednár (po faule), 3079 divákov.

Michalovce: Lukáč - Šimko, Bednár, Volanakis, Taraduda - Danko (75. Bahi), Šimamura, Žofčák (61. Zubairu) - Marcin (60. Ikoba), Arevalo Acosta (87. Pačinda), Kyziridis (87. Petřík)

Slovan Bratislava: Takáč - Blackman, Kashia, Wimmer, Medvedev - Szöke (60. Savvidis) - Tolič, Gajdoš (60. Marcelli) - Barseghjan (83. Zuberu), Strelec (83. Metsoko), Weiss (67. Ignatenko)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

MICHALOVCE. Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v zápase 9. kola Niké ligy nad domácimi Michalovcami 4:2 a zvýšili náskok na čele tabuľky.

V neúplnej tabuľke majú zverenci Vladimíra Weissa na čele štvorbodový náskok pred Žilinou, ktorú v nedeľu čaká zápas s Komárnom.

Domáci mali sľubný štart, keď Arevalo Acosta v 20. minúte zužitkoval center Žofčáka. Hostia vyrovnali v nadstavenom čase prvého polčasu, keď brankár Lukáč vyrazil loptu priamo pred nepokrytého Barseghjana - 1:1

Účastník Ligy majstrov potvrdil rolu favorita až po zmene strán. Dvakrát rozvlnil sieť odchovanec klubu David Strelec, v 89. minúte sa presadil Sharani Zuberu a následne uzavrel gólový účet Erik Pačinda.

Slovan potvrdil, že Michalovce sú jeho obľúbeným súperom. Z posledných 16 zápasov nevyhral len v máji 2019, keď sa na Zemplíne zrodila remíza 3:3. Celkovo z 24 vzájomných duelov má bilanciu 21-3-0.

Tentokrát však domácich môže výsledok veľmi mrzieť. Nielenže viedli, ale v druhom polčase premárnili hneď niekoľko veľkých šancí.

Belasí mali aj veľké šťastie, keď "malú domov" Césara Blackmana zluftoval brankár Dominik Takáč a takmer z toho bol vlastný gól.

Hlasy po zápase

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Slovan sme chceli potrápiť. V úvode sme boli zakríknutí. Celkovo sme videli zaujímavý futbal. Zápas mal niekoľko fáz, v ktorých sa lámal. Hneval ma najmä inkasovaný gól v nadstavenom čase prvého polčasu.

V takej situácii musíme pracovať lepšie a uhrať to. Za stavu 1:1 nám súper hrozil, ukázal veľkú individuálnu kvalitu. Futbal sa hrá na góly, my sme svoje šance nevyužili."

Vladimír Weiss st., tréner ŠK Slovan Bratislava: "Cestovali sme do Michaloviec pre tri body - tak, ako v každom ligovom zápase. Nemali sme dobrý úvod, chýbala nám sviežosť. Sme aj unavení, je toho veľa. To nie je fráza, ani výhovorka. Preto sme s výsledkom spokojní.

Nebolo to také jednoduché, ako to výsledkovo vyzeralo. Som rád za zisk troch bodov a za to, že sa nikto nezranil. Hráčom som povedal, že chceme tri body. Ukázali sme aj individuálnu kvalitu. Vieme, čo nás v utorok čaká. Zápas Ligy majstrov proti Manchestru City je odmena za celoročnú prácu."