Na snímke druhý sprava Lukáš Šimko (Michalovce), vľavo Róbert Matejov a vpravo Martin Černek (Skalica) (Autor: TASR)
TASR|27. okt 2024 o 17:24 (aktualizované 27. okt 2024 o 18:39)

Michalovce poskočili v tabuľke na 9. miesto.

Niké liga - 12. kolo

Michalovce - Skalica 2:1 (2:0)

Góly: 19. Kyziridis, 27. Marcin - 62. Černek

Rozhodcovia: Ruc – Štrbo, Bobko, ŽK: Bahi, Ikoba, Dzotsenidze - Černek, Hollý, Podhorin

Diváci: 1263

Michalovce: Sahinovič - Šimko, Dzotsenidze, Volanakis, Bahi (46. Žofčák) - Zubairu, Šimamura - Marcin (75. Adekunle), Danko (75. Bednár), Kyziridis (88. Arevalo Acosta) - Ikoba

Skalica: Junas - Krčík (46. Dani Alves), Podhorin, Kopas, Černek - Mášik (60. Hollý), Nagy - Matejov (46. Yao), Jibril (60. Fábry), Morong - Leginus (79. Gaži)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

MICHALOVCE. Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v 12. kole Niké ligy na domácom trávniku s MFK Skalica 2:1.

Prvýkrát v sezóne dosiahli dve víťazstvá po sebe, keď nadviazali na triumf nad FC Košice 3:2.

Fotogaléria zo zápasu MFK Zemplín Michalovce - MFK Skalica (Niké liga - 12. kolo)

Skaličania prehrali v druhom stretnutí za sebou a na predposlednom 11. mieste majú naďalej 9 bodov rovnako ako posledné Komárno, ktoré odohralo o jeden zápas menej.

Domáci vykročili za víťazstvom dvomi gólmi v prvej polhodine. V 19. minúte sa po individuálnom prieniku presadil Kyziridis a o osem minút aj Marcin - 2:0.

Hostia znížili v 62. minúte, keď Černekovu hlavičku musel odobriť až VAR - 2:1.

Snaha Skaličanov o vyrovnanie vygradovala v závere, no brankára Sahinoviča nedokázali prekonať.

Hlasy po zápase

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Očakávali sme ťažký zápas a to sa aj potvrdilo. Po prvom polčase to mohlo byť aj 4:0 alebo 5:0. Dali sme však iba dva góly a vedeli sme, že súper bude v druhom polčase viac riskovať a viac otvárať hru. Tak sa aj stalo. Mali sme 2-3 čisté príležitosti, v ktorých sme mohli zápas "zavrieť." Veľmi sme chceli zvíťaziť a v závere bol na hráčoch vidieť strach o výsledok. Súper mal na konci nejaké pološance. Hráčom stále prízvukujeme, že zápasy rozhoduje efektivita premieňania príležitostí. Zvíťazili sme v druhom zápase po sebe. Sme na dobrej ceste, no naďalej musíme pracovať, pretože máme čo zlepšovať."

David Oulehla, tréner MFK Skalica: "Odchádzame s nulou, takže nie sme spokojní. Prvý polčas bol v takom duchu, v akom sme očakávali. Súper sa dostával rýchlymi prihrávkami za náš chrbát, my sme si s tým niekoľkokrát zle poradili a inkasovali sme dva góly. Cez prestávku sme siahli k dvom zmenám, ktoré nám pomohli. Aj ďalší striedajúci hráči vstúpili do zápasu veľmi dobre a strelili sme gól na 2:1. Neskôr sme si vytvorili tlak a aj viacero gólových príležitostí. Myslím si, že zápasu by viac svedčala remíza, ktorú by sme si zaslúžili za záver zápasu. Futbal sa však hrá 90 minút a my sme v prvom polčase neboli dostatočne kvalitní na to, aby sme uspeli."