Štvrtok, 9. decembra, 2021Meniny má Izabela

Kelemen odišiel z Bialystoku, pripravuje sa s Michalovcami

Marián Kelemen v drese Michaloviec. (Autor: SITA)
SITA|20. jún 2019 o 11:18

V drese poľského mužstva sa dvakrát stal poľským vicemajstrom

BIALYSTOK. Slovenský futbalový brankár Marián Kelemen definitívne opúšťa poľský klub Jagiellonia Bialystok.

Obe strany sa rozhodli nepredĺžiť kontrakt platný do 30. júna 2019. Skúsený 39-ročný gólman strávil v Bialystoku ostatné tri sezóny. Dohromady odchytal za "Jagu" 98 súťažných stretnutí, v nich si 31-krát udržal čisté konto.

V hre je aj koniec kariéry

V drese tohto mužstva sa dvakrát stal poľským vicemajstrom, predstavil sa vo finále tamojšej pohárovej súťaže a zachytal si aj v Európskej lige.

Zatiaľ nevie, či ešte bude niekde profesionálne hrávať alebo bola Jagiellonia jeho posledný klub v hráčskej kariére.

"Uvidíme, čo bude ďalej, pripravený som na čokoľvek. Nateraz sa vraciam do rodných Michaloviec, kde budem trénovať s prvoligovým Zemplínom. Nechcem urobiť unáhlené rozhodnutie," uviedol Kelemen prostredníctvom oficiálnej stránky Jagiellonie.

Rozhodne rodina

V ostatných dňoch sa v poľských médiách objavila správa, že Kelemenovi ponúkol kontrakt klub z tamojšej druhej najvyššej súťaže Podbeskidzie Bielsko-Biala. Na túto tému sa nevyjadril, ale naznačil, že možno ešte potiahne minimálne jednu sezónu.

Süttö sa stal trénerom Nitry
Prečítajte si tiež:
Süttö sa stal trénerom Nitry

"Keď má prísť čas urobiť konečné rozhodnutie, človek vtedy trochu viac premýšľa. Hlavne kvôli sebe a rodine, ktorá má dlhé roky podporovala a cestovala so mnou po svete. Možno je čas konečne usadiť sa doma a možno sa ešte spoločne niekam vyberieme. V tejto chvíli je možné všetko," dodal.

Chce zostať pri futbale

V prípade, že by sa nakoniec rozhodol "zavesiť rukavice na klinec", naďalej by sa chcel pohybovať okolo futbalu.

"Počas tých rokov som dobre spoznal a pochopil tento šport. Hrával som ho odmalička a mal som možnosť zistiť, ako fungujú futbalové kluby. Stretol som mnoho ľudí a dodnes mám veľa kontaktov. Môžem povedať, že futbal ma všetkému naučil a chcel by som pri ňom zostať," zakončil Kelemen, ktorý v minulosti legionárčil aj v Turecku, Lotyšsku, Španielsku, Grécku a Česku.

Súvisiace články