Futbalisti Brazílie.
Futbalisti Brazílie. (Autor: TASR/AP)
TASR|20. jún 2023 o 21:15 (aktualizované 21. jún 2023 o 00:00)

Českí futbalisti zdolali Čiernu Horu aj na piaty pokus.

BRATISLAVA. Futbalisti Nemecka čakajú na víťazstvo už štyri zápasy. Organizátori EURO 2024 prehrali v utorkovom domácom prípravnom zápase v Gelsenkirchene s Kolumbiou 0:2.

Nemci majú ako usporiadatelia európskeho šampionátu istú miestenku a tak v júnovom termíne odohrali tri prípravné stretnutia.

Po remíze s Ukrajinou 3:3 a prehre s Poľskom 0:1 nestačili ani na Juhoameričanov a pripísali si tretiu prehru z uplynulých štyroch duelov (0-1-3). Naposledy triumfovali ešte v marci v príprave s Peru.

V Gelsenkirchene boli aktívnejší hostia, ktorí sa ujali vedenia v 54. minúte, keď sa presadil Luis Diaz. V 83. minúte pridal poistku z penalty Juan Cuadrado, keď rukou v šestnástke zahral Joshua Kimmich.

Nepresvedčivé výkony stupňujú tlak na trénera Hansiho Flicka pred domácim šampionátom. Nemecko vyhralo z uplynulých 16 duelov pod jeho vedením len štyri.

Brazílčania sa stretli so Senegalom v Lisabone a do vedenia išli už po 11. minútach, keď sa presadil Lucas Paqueta, ktorému prihral Vinicius Junior.

O jedenásť minút však vyrovnal Habibou Diallo a Afričania po zmene strán duel otočili. V 52. minúte si dal vlastný gól Marquinhos a o tri neskôr sa presadil aj Mane.

Marquinhos potom strelil gól aj do "správnej bránky", no Brazílčania už duel neotočili, navyše v siedmej minúte nadstaveného času upravil na 4:2 z penalty Mane.

Hráči Japonska zvíťazili v utorňajšom prípravnom medzištátnom stretnutí v Suite nad Peru 4:1. Kórejská republika remizovala so Salvádorom 1:1.

Českí futbalisti zvíťazili v Podgorici nad domácou Čiernou Horou 4:1, keď rozhodli troma gólmi v druhom polčase.

Za hostí skórovali Mojmír Chytil, Michal Sadílek, Lukáš Provod a Adam Hložek. Česko tak zdolalo svojho súpera aj v piatom vzájomnom zápase.

Prípravné zápasy - 20. jún:

Nemecko - Kolumbia 0:2 (0:1)

Góly: 54. Diaz, 83. Cuadrado (z 11m)

Brazília - Senegal 2:4 (1:1)

Góly: 11. Paqueta, 58. Marquinhos - 22. Diallo, 52. Marquinhos (vl.), 55. a 90.+7 Mane (druhý z 11m)

Góly: 38. Mahrez ( z 11m) - 13. Taibi

Domov»Futbal»Reprezentácie»Nemci čakajú na víťazstvo už štyri zápasy. Brazília senzačne nestačila na africký tím